prezent dla corki - zabieg na tradzik

napisał/a: kahkaha 2015-12-04 12:44
Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące trądziku. Moja córka jest nastolatką, oczywiście w tym wieku ma spore problemy z cerą. Chciałabym jej jakoś pomoc, generalnie przetestowała już chyba całą drogerie i niewiele jej pomaga. Dlatego wpadłam na pomysł, że na Święta kupię jej jakiś zabieg bardziej profesjonalny, może to by jej jakoś pomogło. Myślałam o mikrodermabrazji, ewentualnie o czymś bardziej leczniczym. Zastanawiam się tylko czy się na mnie nie obrazi, z nastolatkami to nigdy nic nie wiadomo… Czy któraś z Was może wpadła na podobny pomysł? Albo może coś polecić skutecznego? Byłabym wdzięczna :)
napisał/a: podgorskidomurody 2015-12-05 13:17
Dobrze by było zabrać jednak córkę do dermatologa - ignorowanie zmian skórnych może prowadzić do powstawania blizn i śladów, których później trudno się pozbyć. Jeżeli chcecie wypróbować jakiś zabieg, to polecałabym zacząć od peelingu medycznego - pozwala on na zniwelowanie wielu niedoskonałości i zmian chorobowych cery. Więcej na ten temat tutaj: http://www.podgorskidomurody.pl/peelingi-medyczne/ Możesz też pomyśleć o peelingu kwasem migdałowym, jeśli córka ma wrażliwszą skórę. Ten zabieg można też połączyć ze wspomnianą przez Ciebie mikrodermabrazją. Pamiętaj też, że żeby efekt się utrzymywał, zabieg musi być co jakiś czas powtarzany.
napisał/a: kahkaha 2015-12-06 18:01
Tak, wiem o tym, chciałabym po prostu żeby spróbowała i zobaczyła, czy to na nią zadziała. Jeśli jej pomoże - będziemy chodzić częściej. A co to za metoda z kwasami? Kwasy to mi się kojarzą bardziej z zabiegami dla starszych kobiet jednak.
napisał/a: podgorskidomurody 2015-12-07 09:05
Zabiegi kwasem są odpowiednie dla skóry praktycznie w każdym wieku. Peeling mechaniczny (za pomocą różnego rodzaju drobinek) bardziej drażni skórę. Peeling kwasem migdałowym po prostu rozpuszcza naskórek, jest hipoalergiczny, oczyszcza i rozjaśnia cerę. Tak jak pisałam, można go łączyć z mikrodermabrazją, pytanie, czy będzie potrzebna :) Najlepiej by było gdybyś zgłosiła się z córką do kosmetologa, na pewno pomoże dobrać odpowiedni zabieg. Zapraszamy oczywiście do Podgórskiego Domu Urody jeżeli jesteście z okolic Krakowa :)
napisał/a: kahkaha 2015-12-08 12:25
dziekuje!
napisał/a: pilotka1 2015-12-11 10:04
Ja bym poleciła laser. Wiem, że daje świetny rezultat. Córka robiła właśnie na blizny potrądzikowe, 2 zabiegi wystarczyły. Jest dużo lepiej ale to trochę trwało potrzebny jest czas na wygojenie po zabiegu i przez to nie można częściej robić niż raz na 3-6 miesięcy.W Vici Clinic w Krakowie często mają promocje na różne zabiegi, aktualnie na laser jest 1+1 zabieg gratis. Fajna klinika, tam właśnie robiła moja córka, była bardzo zadowolona z obsługi i podejścia do pacjenta.