POLECAMY

Jak zapobiegać pojawianiu się zmarszczek na czole?

butterfly2
napisał/a: butterfly2 2015-01-08 15:43
Jeszcze ich nie mam, ale obawiam się, że są mi przeznaczone bardziej niż w innych miejscach na twarzy ;) Baaardzo często mam marsową minę, marszczę to czoło. Staram się to kontrolować, ale czasem zapominam. Czy są specjalne kremy przeciwzmarszczkowe właśnie na czoło?
bozusia
napisał/a: bozusia 2015-01-08 22:34
Chyba na czoło specjalnie nie wynaleziono, możesz masować czoło skoro o nie martwisz się najbardziej, stosowanie serum wypełniającego pierwsze zmarszczki również może ci pomóc,gdy się pojawią.
eenax
napisał/a: eenax 2015-01-09 20:11
Trzeba pomóc mięśniom znajdującym się na czole być w dobrej kondycji :) Czyli masować je regularnie.

Twarz posmarować preparatem "na poslizg" a potem masowac czoło. Przyłozyc do srodka czoła palce, robiac niewielkie kółka przesuwac palce w kierunku skroni. nacisk palców powiniem byc taki by sie czuło ze sie miesnie naciska ale nie powinno sie czuc ze sie je mocno przyciska do czaszki.
Lwia zmarszczke rozmasowujemy przykładajac wskazujace palce do zbiegu brwi a nastepnie płynnym ruchem delikatnie naciskajac przesuwamy palce w kierunku skroni (palce maja cały czas przesuwać sie tuz nad brwiami).

Preparat jakim sie smauje czoło moze być dowolnym preparatem przeciwzmarszczkowym, moze to byc olej (np. rózany bo tez ma działanie przeciwzmarszczkowe) a może to tez byc preparat z pseudobotuliną (heksapeptydy np. acetyl hexapeptyd -3) wtedy zadziała najszybciej.