POLECAMY

jak trzymać włosy zdrowe?

Laura09xx
napisał/a: Laura09xx 2012-07-22 13:24
ajoli1
napisał/a: ajoli1 2012-07-22 23:06
nakładaj odżywkę z witaminami,podcinaj końcówki.Pamiętaj,że suszarki,lokówki,prostownice itp niszczą włosy.
eenax
napisał/a: eenax 2012-07-24 12:27
1. Prawidłowa dieta. To co jemy odbija się na stanie naszego organizmu. Brak w organizmie np. siarki, cynku itp. wpływa na osłabienie włosów.

2. Dobranie prawidłowej pielęgnacji dla włosów. Szampon powinien być dobrze dopasowany. Najbardziej agresywne są szampony przeciwłupieżowe i do włosów przetłuszczających i po używaniu takich szamponów trzeba stosować o wiele intensywniejsze odżywki.

3. Nadmiar pielęgnacji tez włosom szkodzi. Zbyt ciężkie odzywki i preparaty z sylikonami poprawiają stan włosa krótkotrwale. Oblepiają włosy i potem nie wnikają w nie odżywki wiec przy stosowaniu np. Biosilku trzeba co jakiś czas oczyszczać włosy.

4. Częstotliwość mycia włosów powinna być dopasowana do ich rodzaju. Zbyt częste i zbyt rzadkie mycie szkodzą. (zbyt czester szkodzi bardziej)

5. Im produkty których używamy są mniej napakowane chemia tym lepiej np. żółtko jajka jest świetną odzywką bo zawiera dużo siarki.

6. Wszelkie urządzenia do stylizacji włosów są dla nich szkodliwe. Im mniej są stosowane tym lepiej.

7. Akcesoria do czesania powinny być tak dobrane by nie szarpać włosów. Włosy gęstymi szczotkami i grzebieniami czesze sie tylko suche. Mokre włosy przeczesuje sie grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami albo palcami (no chyba ze ma sie szczotke typu Tangle Teezer nadającą sie do czesania na mokro).

8. Gumki, wsuwki, spinki itp. powinny być tak dobrane by nie ściskały mocno włosów, nie wyrywały nie uszkadzały skóry głowy (np. wsuwki bez zabezpieczonych końców).

9. Herbata z pokrzywy, skrzypu czy łopianu nie musi być smaczna ważne ze działa :)