POLECAMY

Jak sobie radzić z przedwczesnym starzeniem się skóry dłoni u 26-latki?

napisał/a: facjanka22 2011-12-10 20:41
Mam problem z bardzo zniszczoną i przesuszoną skórą dłoni. Mimo, że mam dopiero 26 lat, moje dłonie są pokryte zmarszczkami jak u dojrzałej kobiety, szczególnie na palcach ( w zgięciach na zewnętrznej stronie palców mam już głębokie zmarszczki). Przyznaję, że wcześniej nie dbałam zbytnio o dłonie i nigdy nie unikałam nawet ciężkich prac fizycznych i opalania (ale nie w solarium!), często też moczę je w wodzie. Od około dwóch lat zaczęły się problemy z przesuszeniem skóry a w ostatnim roku pojawiło się dużo zmarszczek,od tego czasu bez przerwy używam różnych kremów do rąk, nawet kilkanaście razy dziennie, ale to nie poprawia stanu mojej skóry, często też odczuwam pieczenie i swędzenie. Bardzo proszę o pomoc, bo już wstydzę się pokazać komukolwiek moje dłonie. Czy jest jakiś sposób żeby je jakoś odmłodzić i zapobiec dalszym uszkodzeniom?
agusiazet
napisał/a: agusiazet 2011-12-10 23:34
Odmłodzić pewnie już się nie da, ręce to wizytówka spracowanego człowieka! Ale polecam krem glicerynowy do rąk z cytryną, dobrze nawilża skórę!
-
napisał/a: - 2011-12-11 13:17
Polecam kurację parafinową u kosmetyczki. Jest to tanie, a na prawdę pomaga. Początkowo chodzisz 10 razy co tydzień, a później tylko raz na jakiś czas.
-
napisał/a: - 2011-12-11 18:57
mysle,ze najlepsza bedzie fachowa porada u kosmetyczki...
bozusia
napisał/a: bozusia 2011-12-11 20:58
mam podobnie , a moja praca wśród dokumentów (papier wysusz) mi nie pomaga
używaj kiwi
owoc jest smaczny i zdrowy , a skórką ( od strony miąszu) nacieraj dłonie, efekty zauważysz od razu, a po dłuższym stosowaniu będziesz zachwycona
życzę powodzenia i pozdrawiam