POLECAMY

Jak sobie poradzić ze zgrubieniem i siniakiem na kostce?

-
napisał/a: - 2011-08-02 17:05
Wiele godzin dziennie spędzam przy komputerze. Najczęściej siedzę z nogą podwiniętą pod pupę.
Niestety od tej pozycji na zewnętrznej części stóp w okolicy kostki zrobiło mi się (czerwono sine?) odgniecenie i zgrubienie skóry w tym miejscu.

Staram się jak najmniej tak siedzieć, ale ale stan skóry się nie poprawia. Nie wygląda to ładnie, a wyjeżdżam na wakacje, ponadto planuję zrobić sobie na stopie tatuaż i chciałabym się tego odgniecionego placka pozbyć raz na zawsze.

Co mogę zrobić by skóra koło kostki wróciła do normalnego stanu?
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2011-08-03 00:43
dobrze że już tak nie siedzisz...bo to nie tylko ze dla stóp ale i dla kręgosłupa.
jeśli chcesz się tego pozbyc to nawilżaj nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj to miejsce.smaruj tłustymi kremami. ja bym spróbowała czystego retinolu(maśc z vit.a) co do tatuażu to raz, nigdy nie rób w okresie urlopowym dwa poczekaj aż skór będzie w stanie idealnym lub zadowalającym bo w tym miejscu może lepiej nie robić poki jest zgrubienie(tatuażysta może ci wręcz odmówić tatuowania w tym miejscu)
OlivkaSz
napisał/a: OlivkaSz 2011-08-06 13:42
Musisz przestać siedzieć w takiej pozycji. Nawet na chwilę. Jest to szkodliwe dla kręgosłupa. Skóra wróci do normy, zrób jakiś peeling połóż balsam. Jakiś masaż stóp też by się przydał. A co to tatuażu to lepiej pomyśl nad innym miejscem, bo w takiej pozycji w jakiej siedzisz, może nie być najlepszy pomysł