POLECAMY

Jak sobie poradzić z bólem kręgosłupa w ciąży?

napisał/a: emila44 2012-04-14 23:00
Witam mam 11 miesięcznego synka,jestem w 17 tyg ciąży.W ciągu dnia nie bardzo ma mi kto pomóc,siedzę sama z małym i nie ma możliwości abym w ogóle się nie schylała albo nie brała go na ręce...Od jakiegoś czasu doskwierają mi straszne bóle kręgosłupa i zastanawiam się jak dotrwam do końca ciąży a nie jestem nawet w połowie jeszcze...Wiem,żę najlepiej byłoby się nie przemęczać,odpoczywać itp,ale może macie jakieś rady jak sobie poradzić albo co mogłoby choć trochę pomóc?
sylciar
napisał/a: sylciar 2012-04-14 23:02
W takim przypadku mogę jedynie polecić własnie wypoczynek i staraj sie syna jak najmniej nosić.Wieczorna kąpiel dobrze Ci zrobi i delikatne masaże.
-
napisał/a: - 2012-04-14 23:46
JAK W TAKICH WCZESNYCH TYGODNIACH JUŻ MASZ BÓLE...TO Z KAŻDYM TYGODNIEM BEDZIE CORAZ GORZEJ...CIEŻO CI BEDZIE,TYM BARDZIEJ ,ZE MASZ JESZCZE MALUTKIE DZIECKO...CIEŻKA SPRAWA,MUSISZ SE RADZIĆ ALE BEDZIE CI CIEŻKO,INNEJ RADY NIŻ NIE PRZEMECZAĆ SIE ,NIE OBCIAŻĄĆ KRZYŻA,NIE SCHYLAĆ SIE CZĘŚTO NIE MA.,ALE Z TAK MALUTKIM DZIECKIEM NIE DA SIE INACZEJ.POMYŚŁ KOGO BYŚ MOGŁA PROSIĆ O POMOC??BO NAPRAWDE MOZĘSZ NIE DAĆ SE RADY BEZ POMOCY.POZDRAWIAM
napisał/a: nokiac3 2012-04-15 08:43
A masz w domu kawałek chłopa? Jesli tak to niech robi Ci wieczorem masaże. Łaski nie robi :)
Może dobrym sposobem byłoby udanie się do Poradni Rehabilitacyjnej. Postaraj się znaleźć na to czas, zdrowie jest najważniejsze. W takiej poradni pracują w końcu specjaliści.
I zapisz się do Szkoły Rodzenia. Może tam poznasz kobitki które Ci coś doradzą. I poznasz tam techniki radzenia sobie z bólem.
Niestety, siedzenie nie służy plecom. Musisz się ryszać. Ale nie zachrzaniać w domu. Musisz ruszać się dla relaksu, to i zdrowie się poprawi.
Pozdrawiam ciepło!! )
bozusia
napisał/a: bozusia 2012-04-15 19:04
od 10tego tyg bolą mnie plecy, teraz ma 24ty, pomaga spanie na boku, okładanie się różnej wielkości poduszeczkami i obowiązkowo masaż męża, jesteś teraz na specjalnych warunkach i możesz pomarudzić i ponarzekać , niech mąż cię troszkę odciąży z obowiązków, a może któraś mama może pomóc, jeden dzień w tygodniu tylko dla ciebie może zdziałać cuda, staraj się odpoczywać w każdej wolnej chwili, nie musisz być matką polką cierpiętnicą, ale zadowoloną mamą oczekującą kolejnej pociechy
napisał/a: mama100 2012-04-16 12:43
masaz ,a moze ktos Cie odciazy w opiece nad dzieckiem?
napisał/a: anialena 2012-04-18 13:20
Z kregoslupem wiem jak to jest bo niestety, sama to przechodzilam, lezenie chodzenie nic nie pomagalo, za to mi pomogly wysokie obcasy. chociaz na chwile.