POLECAMY

Jak się pozbyć krostek po goleniu nóg?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-07-25 17:11
Pewnie dużo z Was ma ten problem, ale u mnie te krostki są naprawdę bardzo czerwone i długo mi się trzymają. Żaden zwykły balsam nie pomaga. Czy możecie mi poradzić jakiś specyfik?
eenax
napisał/a: eenax 2014-07-28 10:38
1. Golic nogi zawsze świeżą maszynką lub maszynka powinna być ostra i wydezynfekowana przed goleniem (to samo tyczy sie nóg np. umyć żelem antybakteryjnym). pomoze to uniknac podraznien i ew. drobnych infekcji.

2. Po goleniu zrobić peeling (może byc kupny a może być domowy kawowy, solny, cukrowy czy z płatków owsianych). Wygładzi skórę i zmniejszy ilośc wrastajacych włosków olaz ilosc zrogowaceń naskórka.
napisał/a: m-arta_1234 2014-07-28 13:19
Regularny peeling skóry powinien pomóc. Jeśli jednak krostki tak bardzo ci dokuczają, może warto rozważyć zmianę sposobu depilacji? Zastąpienie golarki depilatorem lub woskiem na pewno rozwiąże problem :)
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-07-28 13:57
Możliwe, że taka już twoja natura - np. ja mam również z tym problem i po goleniu maszynką, i po wosku, i po depilatorze. Podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej i po konsultacji z dermatologiem usłyszałam, że taka już moja natura i nic na to nie da się poradzić. Tu chodzi o rodzaj skóry, a nie metodę depilacji.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-07-28 14:11
Na ten problem powinna pomóc dokładna dezynfekcja skóry przed goleniem, a także częste peelingi.
Słyszałam też, że bardzo pomaga maść, którą używa się do pielęgnacji skóry niemowląt (konkretnie na odparzenia po pieluchach), nazywa się Sudocrem :) Spróbuj, może zadziała!