POLECAMY

Jak prawidłowo oczyszczać twarz krok po kroku?

paola83
napisał/a: paola83 2011-09-15 19:14
J/W
-
napisał/a: - 2011-09-15 21:28
rano przecieram skórę tonikiem a potem nakładam krem na dzień...wieczorem używam mleczka do demakijażu, potem znowu tonik i na koniec krem na noc
-
napisał/a: - 2011-09-16 14:22
Rano mleczko i tonik. Makijaz. Nie nakladam kremu, poniewaz moja twarz swiecilaby sie za mocno, a nakladajac podklad napewno powstalyby nierownosci. Wieczorem,mleczko, tonik, peeling(co 3 dni), maseczka samosciagajaca sie (co 3 dni).
napisał/a: cloe8 2011-09-19 19:39
Rano umyj twarz żelem nie ważne czy to jest energetyzujący, oczyszczając czy matujący.Na twarzy przez całą noc gromadzi się brud w postaci kurzu itp, który trzeba zmyć. Następnie przemywamy twarz tonikiem aby wyrównać pH skóry i nakładamy krem.Odczekujemy jakieś 5 minut aż krem się ładnie wchłonie i następnie nakładamy podkład czy co tam kto używa do zatuszowania niedoskonałości.
Wieczorem najlepiej najpierw zrobić porządny demakijaż całej twarzy (wliczając w to oczy). Przecieramy całą twarz wacikiem do momentu w którym na waciku nie pozostanie żaden tusz,podkład czy brud. Następnie myjemy twarz żelem (czy to oczyszczający czy matujący),później ewentualnie peeling (skóra wrażliwa 1 razy w tygodniu czasem na dwa tygodnie, skóra tłusta i mieszana 2 razy w tygodniu), po tych czynnościach używamy toniku i po chwili nakładamy krem na noc.
Ważne też jeśli skóra ma problemy,aby na dzień na przykład postawić na matowanie czy rozświetlanie a na noc kosmetyki antybakteryjne.
Wieczorna pielęgnacja jest bardzo ważna,gdyż skóra po całym dniu jest nie tylko wykończona,bo tu bieganie bo tu stres itd. Dlatego najpierw czyścimy ją dokładnie a następnie zapewniamy nawilżanie przed snem.
Raz w tygodniu czy też dwa razy w tygodniu możemy sobie pozwolić na chwilę relaksu czyli maseczka. I tu dostosowujemy ją do własnych potrzeb,gdyż każda cera jest inna.Osoba ze skórą suchą będzie używać maseczki nawilżającej zaś osoba ze skórą mieszaną postawi na antybakteryjną lub detoksującą .