POLECAMY

Jak podkręcić włosy od spodu?

napisał/a: Beti199 2010-01-27 11:08
Mam cieniowane warstwowo włosy .. Na wierzchu wydaja sie byc krótkie pod spodem sa dłuzsze siegaja do ramion. Jak wykonac na nich ładne delikatne loki ? Chodzi mi raczej o te spod spodu żeby były pokrecone na koncach . Nie chce tez uzyskac efektu kasku . Pomózcie w sobote mam impreze !
eenax
napisał/a: eenax 2010-01-27 11:22
Za mało precyzyjnie jest napisane o co dokładnie chodzi.
Jak o loczki to spróbować zrobić je przy pomocy papilotów (wcześniej w postaci próby a nie tuz przed impreza) i sprawdzić jaki efekt oraz czy potem używać grubszych czy cieńszych papilotów.

Natomiast podkręcić końcówki można przy pomocy okrągłej włosianej szczotki i suszarki tak jak to robia w salonach fryzjerskich.

Jak masz wąską prostownice to może przy pomocy prostownicy spróbujesz podkręcić włosy lub zrobić loki.
-
napisał/a: - 2010-01-27 12:02
Ja mam dokładnie takie włosy jak Ty :) Też lubię mieć takie delikatne loki,ale ze względu na to,że mam włosy mało podatne to opcja ze szczotką czy prostownicą odpada. Papiloty robiłam,ale wyszły tak skręcone,że od razu umyłam głowę. Dobrym rozwiązaniem są termo loki,czyli wałki podgrzewane w specjalnym urządzeniu, ja mam takie po babci,które się gotuje w wodzie.Zakręca je się do połowy włosów i efekt zamierzony :D Jeśli jednak takich nie masz,zajdziesz je na pewno u fryzjera.
Ale wypróbuj najpierw sposoby opisane przez koleżanki :)
Gusiaki
napisał/a: Gusiaki 2010-02-02 19:52
Ja stosuje grube wałki i czasem papiloty..chodze w nich z godzinę po domu, pozniej susze i są loki gotowe. Czasem spie w nich w nocy, ale to wtedy wiem, że z rana mam istna burzę na głowie i czekam aż sie troche rozprostują..
Matuszczyki
napisał/a: Matuszczyki 2010-02-02 21:04
Najlepiej zawinąć wałki grube