POLECAMY

Jak pielęgnować bolące i nabrzmiałe piersi w ciąży?

-
napisał/a: - 2012-08-27 15:24
Mam duży problem bo jestem w ciąży i chociaż jestem zadowolona ze swoich piersi to nie mogę poradzić sobie z bólem i tym że są nabrzmiałe. Co poradzacie? Jakieś masaże? Kremy? Czy może balsamy?
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2012-08-27 16:06
Powiem ci że nie miałam takich problemów, bo po pierwszym trymestrze obrzmienie zeszło i już mnie piersi nie bolały, dopiero przed porodem kiedy znów leciała siara bolały. Uważaj z preparatami do biustu bo w ciązy i przy karmieniu takich zwykłych kremów nie powinno się stosować, ja bym rozejrzała sie za serią AA z miodem do biustu, mnie pomogły na popękane brodawki i bardzo łagodziły, może mają coś co daje efekt ściągnięcia i schłodzenia
-
napisał/a: - 2012-08-27 21:58
Żadnych masaży, bo mleczko już się produkuje i tylko byś ten proces jeszcze bardziej pobudziła. Rób sobie okłady np. ze zmoczonego w letniej bądź chłodnej wodzie ręcznika.
eenax
napisał/a: eenax 2012-08-28 10:25
Balsamy i kremy to tylko odpowiednie z dopuszczeniem do stosowania w ciąży (np. Mustela).

Masaże nie! Nawet kremami trzeba smarować bardzo delikatnie.

Natomiast warto kupić delikatny i dobry biustonosz. Te które nosiło sie wcześniej nie zawsze są odpowiedniego rozmiaru bo w ciąży biust sie zmienia i boleć może tez od ucisku. Miseczka powinna być miękka i cała pierś powinna w niej sie znajdować, obwód biustonosza powinien być ścisły ale nie za ciasny, a stalka nie powinna w zadnym miejscu uciskać piersi (powinna przylegać do mostka i kończyć sie za piersią mnie wiecej w połowie pachy).