Dieta Atkinsa - dzieki tluszczowi zgubisz tluszcz??!!

monia70
napisał/a: monia70 2010-09-01 11:48
ktos probowal tej diety? jakie rezultaty?

podobno jest niebezpieczna dla zdrowia. na czym polega zagrozenie?
lekarz-lukasz-dubielecki
napisał/a: lekarz-lukasz-dubielecki 2010-09-01 17:31
Dieta atkinsa jest oparta na pewnego rodzaju tricku metabolicznym. Otóż procesy spalania tłuszczu uruchamiane są w organizmie po ok 1.5h od momentu wykorzystania szybkich rezerw energii w postaci glikogenu i zmagazynowanego w komórkach ATP. Dlatego jeśli będziemy spożywać głównie tłuszcze i białka pozwolimy by proces spalania tłuszczu ruszył "pełną parą". I to jest prawda to działa i rzeczywiście dość szybko można schudnąć. Problem polega na tym, że proces spalania tłuszczu w organizmie człowieka jest niedoskonały i jako produkt uboczny wyzwala ketony. Są to związki podobne w budowie chemicznej do acetonu. Nie ma problemu jeśli proces spalania tłuszczu działa normalnie. wątroba nadąża z metabolizowaniem ketonów. Jednakże przy diecie atkinsa jest taka nadprodukcja ketonów, że dochodzi do zatrucia ketonami (początkowo przyjemnego podobnego do upojenia alkoholem) jednakże na dłuższą metę bardzo niebezpiecznego dla pracy mózgu, układu nerwowego.
delfin921
napisał/a: delfin921 2010-09-03 09:22
do zatrucia ketonami moze tez dojsc przy diecie Dukana (dieta proteinowa)? autor mowi, ze wystarczy pic 1,5 litra wody dzinnie zeby usunac wszystkie ketony z organizmu.

jakie negatywne skutki moze miec ta dieta?
napisał/a: anieska1 2010-12-23 08:59
Najlepszym sposobem na odchudzanie jest stosowanie zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety. Powinna obfitować w warzywa, owoce, chude mięso (indyk, kurczak), produkty pełnoziarniste, ryby. Nie należy jeść słodyczy, fast foodów, smażonych potraw. I ćwiczyć!
napisał/a: ~Sandi 2010-12-23 09:01
anieska napisal(a): Najlepszym sposobem na odchudzanie jest stosowanie zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety. Powinna obfitować w warzywa, owoce, chude mięso (indyk, kurczak), produkty pełnoziarniste, ryby. Nie należy jeść słodyczy, fast foodów, smażonych potraw. I ćwiczyć!


Święta racja. No i grunt to się nie przejadać - mała poracja 5 razy dziennie to jest to!
napisał/a: pianka1 2010-12-23 17:37
Znajomy z RPA twierdzi, że jest na dicie Atkinsa od lat i wyniki badań krwi i moczu ma idealne. Spieraliśmy się, że ta dieta nie jest zdrowa, ale skoro ma dobre wyniki to sama już nie byłam pewna czy mam rację. Mówiłam mu, że to tylko do czasu i w końcu przyjdzie dzień, jak mu organizm siądzie.