POLECAMY

Czym nakładać cień na powieki i podkład, puder?

stazzja
napisał/a: stazzja 2014-02-18 13:34
Czy to, czym nakładamy cienie na oczy ma jakieś znaczenie? Zawsze używałam pędzelka, ale ostatnio zaczęłam nakładać tusz palcem i wydaje mi się, że jest to bardziej efektywne - szybciej i więcej da się nałożyć za jednym razem.

A co do pudrów i podkładów - słyszałam, że najlepiej nałożyć je pędzlem? Nie ręką i nie gąbką, żeby było jak najbardziej "sterylnie"?
elkachanelka
napisał/a: elkachanelka 2014-02-18 16:11
Jak jest możliwe nakładanie tuszu palcem? Do nakładania cieni są pędzle nazywane "kocimi językami" polecam. Jeśli chodzi o puder nakładaj go za pomocą dużego pędzla najlepiej z włosia naturalnego takie są najlepsze. Róż nakładaj za pomocą ukośnie ściętego pedzla.
-
napisał/a: - 2014-02-18 17:14
Moja znajoma makijażystka doradziła mi, że najlepiej podkład nakładać jest palcami a potem rozprowadzać go pędzlem. Ważne jest to by podkład ogrzać na opuszkach palców i dopiero potem nakładać go na twarz.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-02-19 11:20
Moim zdaniem najlepiej jest nakładać wszelkie kosmetyki palcami, a w przypadku cieni do powiek dodatkowo rozprowadzić aplikatorem, dzięki któremu wyrównamy linię "maźnięcia". Ja tak robię od wielu wielu lat! :)
nkosznik
napisał/a: nkosznik 2014-02-19 16:20
Jeśłi chodzi o podkład, to uważam, że najlepiej jest nakładać go palcami. To najdokładniejsza opcja. Poza tym masz pewność, że dłonie są czyste jeśli przed aplikacją porządnie je umyjesz i wytrzesz w świeży ręcznik.
W sprawie cieni, ja wolę nakładać je specjalnmi aplikatorami. Gęstym, okrągłym pędzlem - ciemne cienie do nałożenie nad linią rzęs, a miękkim, bardziej rozłożystym - cienie jasne dla wykończenia...
-
napisał/a: - 2014-02-19 16:55
Ja też jestem za tym, aby nakładać palcami. Próbowałam różnych gąbeczek, ale po pierwsze chłoną one podkład i trzeba nałożyć o 3 razy tyle, a poza tym nie jest to dokladny sposob.
eenax
napisał/a: eenax 2014-02-20 10:52
To czym sie nakłada produkty zależy tylko od nakładającego. Nie ma jednego przepisu na to.
Tak jak tobie jest najwygodniej i efekty sa dla ciebie zadowalające tak jest prawidłowo.

I tak ja np.
- cienie w kremie nakładam paluchami,
- sypkie pędzlem MAC 217 (jest dla mnie tak wielofunkcyjny ze robię nim wszystko)
- podkład nakładam Beauty Blenderem lub paluchami i rozcieram pędzlem FlatTop,
- puder nakładam puszkiem (duzym i puchatym i używam pudrów sypkich)
- brazer nakładam pedzlem typu skunks lub dużym grubym wachlarzowym,
- róz małym scietym lub Itahake.

A jak sie spieszę to wszytko robię paluchami i w/w wachlarzowym.
napisał/a: Wiolka95 2014-02-23 14:27
podkład najlepiej duzym pedzlem do makijazu tak samo puder, a co do cieni to ja osobiscie nakladam palcem tak jest najwygodniej. Mozna tez gabeczke do cieni lekko zwilzyc woda przed nalozeniem ich wtedy efekt jest trwalszy i lepszy:)