POLECAMY

Czy znacie sposoby na przetłuszczające się włosy?

gaga25
napisał/a: gaga25 , 2012-07-14 00:28
Szampony przewertowalam juz chyba kazde nawet te drogie i ziolowe i jakies specjalne z apteki a to nadal to samo. zeby byle swieze to codziennie musze myc a co 2 to juz obowiazkowo i tylko rano bo wieczorem,bo rano juz bym znowu musiala.
bozusia
napisał/a: bozusia , 2012-07-14 15:07
jest gorąco i większość z nas myje włosy codziennie ( nawet dwa razy dziennie)
nie obciążaj włosów odżywkami, żelami , piankami
niestety tak to już jest ,albo upał przetłuszcza nam włosy, wiatr kołtuni,wilgoć puszy, czapki znów przetłuszczają
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie , 2012-07-15 01:21
myj włosy w zimnej wodzie, ewentualnie w letniej. Odżywki do włosów używaj tylko na końcach i to do spłukiwania. ja polecam szampony z czarną rzepą lub rumiankiem
eenax
napisał/a: eenax , 2012-07-16 10:06
Możliwe ze włosy bardzo sie przetłuszczają bo używasz zbyt agresywnych szamponów.
Większość szamponów do włosów przetłuszczających jest bardzo mocno oczyszczająca a co za tym idzie bardzo wysusza skórę głowy?(która broni sie własnie wydzieleniem większej ilości sebum i kółko soi4e zamyka.)

Ja bym proponowała zmienić szampon na jak najłagodniejszy (nadajacy doi do mycia codziennego) i w miarę możliwości bez mydła (bez SLS) a mocnym szamponem do przetłuszczających sie włosów myć 1 max 2 razy w tygodniu..
A z przetłuszczaniem bym "walczyła" przy pomocy soku z czarnej rzepy (uwaga strasznie cuchnie i stosuje się ja przed myciem włosów), wcierek pokrzywowych, łopianowych, tatarakowych, rumiankowych (tylko do jasnych włosów) czy ze skrzypu polnego. Włosów ostatnie spłukanie robić zimna wodą.