POLECAMY

Czy warto kupować szampony z naturalnych składników?

warriorka
napisał/a: warriorka 2014-07-15 17:38
Chodzi mi o takie tanie szampony z pokrzywy, brzozy, rzepy itp. Z jednej strony są niedrogie, więc nie wydają się dobre, a z drugiej - są naturalne. Czy taki szampon będzie lepszy od tych reklamowanych?
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-07-16 13:56
Ja ostatnio "badam teren" i używam szamponu z pokrzywy, bez żadnych sztucznych składników ;) Powiem szczerze, że po 2 tygodniach używania nie zauważyłam jeszcze żadnej widocznej różnicy, w porównaniu do bardziej "sztucznych" szamponów. No ale na pewno jest to zdrowsze dla środowiska, niż silikony...
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-07-16 17:33
Używałam i jednych, i drugich i... te naturalne poszły w odstawkę. Mam suche, zniszczone włosy, przez co są trudne do rozczesania. Po użyciu naturalnego szamponu miałam na głowie jeden wielki kołtun :(
mmachnicka
napisał/a: mmachnicka 2014-07-16 18:45
Wszystko zależy od tego jakie masz włosy - jeśli cienkie i wrażliwe, naturalne szampony będą ok. Ja jestem jednak zwolenniczką normalnych szamponów z drogerii czy perfumerii, sprawdzaj czy nie mają w składzie sylikonów i parabenów.
eenax
napisał/a: eenax 2014-07-17 11:43
Te które są naturalne tak warto.

W przypadku tych tanich "naturalnych" należy dobrze czytać składy. Jeśli na 2 miejscu będą SLS-y (bo na 1 zawsze jest woda z wyjątkiem szamponów w kostce) lub ich pochodne a te naturalne składniki daleko daleko na końcu składu to mało ta natura dobrego zdziała.

Z drugiej strony im składy kosmetyków prostsze tym lepiej.

Polskie dobre i tanie szampony ma Pollena Ewa z serii Natura Style (ja używałam pokrzywowego, z rzepą i tatarochmielowego i byłam z nich zadowolona).
-
napisał/a: - 2014-07-17 18:15
Niestety "naturalne" napisane na opakowaniu nie zawsze znaczy to samo. Kupując tego typu kosmetyki zawsze sprawdzaj etykietę, skład. Nawet wtedy nie masz gwarancji, że kosmetyki nie są ulepszane. W tych czasach trudno znaleźć jest naprawdę "ekologiczne" "naturalne" preparaty.