POLECAMY

Czy można nauczyć się chodzić na obcasach?

koniczynka4
napisał/a: koniczynka4 2014-07-04 16:14
Ostatnio dostałam pracę, w której będę musiała mieć na sobie tego typu buty dość często. Nie znoszę chodzić na obcasach, nie umiem. Nawet na niewielkich. Macie jakieś patenty na nauczenie się chodzenia na szpilkach? Czy koturny mogą posłużyć jako równie eleganckie odpowiedniki?
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-07-07 14:51
Moim zdaniem recepta jest jedna - ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć!
Chodzić dużo w szpilkach po domu - sąsiedzi jakoś będą musieli znieść stukot ;)
A może próbowałaś nosić zbyt wysokie szpilki? Ciężko zaczynać od 12 cm obcasów ;)
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-07-07 18:18
Koturny mogą czasem posłużyć jako zamiennik, ale nie non stop! Jeśli chcesz się nauczyć chodzić na obcasach, najpierw naucz się chodzić na palcach. Jeśli to opanujesz, w butach z obcasem będzie tylko prościej ;)
eenax
napisał/a: eenax 2014-07-08 13:18
Tak można ale trzeba to robić stopniowo i powoli.

Można zacząć od chodzenia w koturnach z średnim i wysokim koturnem (na początku tak jest wygodniej i stabilniej) a potem spróbować z szpilkami zaczynając od niższych a potem wydłużać obcas.

Buty powinny być dobrze wyprofilowane bo w niewygodnych gdzie cala stopa nie jest podparta bardzo szybko będzie się męczyć stopa i chodzić tez będzie trudniej i niewygodnie.

PS. Próba chodzenia od razu w 10 cm obcasie (jak wcześniej się w obcasach nie chodziło) mało u kogo kończy się powodzeniem.
napisał/a: bukiet74 2014-07-10 18:56
jeśli dopasujesz sobie dobre dla Twojej figury bytu to tak, ale niestety grubaski nie powinne chodzić na szpilkach, bo to nie wygląda apetycznie. Polecam obcas słupek