Czy każda wysypka to alergia?

napisał/a: ~Elajza 2011-01-11 14:34
Mamie zrobiła się na brzuchu wysypka. Jest już od 3 dni i nie schodzi. Czy to alergia? Wygląda to nie najlepiej. Mama umówiła się do dr, ale wizytę ma za tydzień...
vanity1
napisał/a: vanity1 2011-01-12 08:10
to może być po prostu podrażnienie, ale alergia jest najbardziej prawdopodobna
napisał/a: anieska1 2011-01-12 08:57
O alergii może świadczyć wiele objawów - nawet nieprzyjemny oddech czy wzdęcia. Musisz obserwować swój organizm i to, jak reaguje np. na spożywane pokarmy. Zawsze można zrobić specjalne testy.
napisał/a: ~Elajza 2011-01-12 12:24
vanity napisal(a): to może być po prostu podrażnienie, ale alergia jest najbardziej prawdopodobna


A czy podrażnienie nie zeszłoby w ciągu doby wówczas?
napisał/a: kendzior86 2011-01-12 17:27
A czy mama nie zaczęła stosować jakiegoś nowego proszku, nie zmieniła jakoś swoich zwyczajów żywieniowych ostatnio itp? Czy wysypce nie towarzyszą jakieś inne objawy? Ciężko tak cokolwiek powiedzieć bez dodatkowych informacji.
napisał/a: ~Elajza 2011-01-12 21:41
kendzior86 napisal(a): A czy mama nie zaczęła stosować jakiegoś nowego proszku, nie zmieniła jakoś swoich zwyczajów żywieniowych ostatnio itp? Czy wysypce nie towarzyszą jakieś inne objawy? Ciężko tak cokolwiek powiedzieć bez dodatkowych informacji.


Nie, nic nie zauważyłyśmy. Nie mamy nowego proszku...
napisał/a: kendzior86 2011-01-13 18:46
W takim razie najlepiej jeśli poczekasz z mamą na wizytę u lekarza. Często na podstawie wyglądu zmian można coś powiedzieć na temat choroby. A jeszcze powiedz czy nikt w rodzinie nie ma podobnej wysypki??? Może to coś zaraźliwego?
napisał/a: med-polonia 2011-05-05 13:17
Szanowni Państwo

Z roku na rok liczba zmagających się z różnymi dolegliwościami alergicznymi wzrasta. W Polsce jest to obecnie ok. 25 – 30 % społeczeństwa. Alergenów, czyli substancji mogących wywołać reakcję alergiczną, jest bardzo wiele. Bez specjalistycznych badań trudno jest samemu ustalić co może nas uczulać. By dokonać próby prawidłowego zdiagnozowania występującej u nas alergii, warto zdobyć kilka potrzebnych informacji przed wizytą u alergologa. Ważne, abyśmy na bieżąco rejestrowali wszelkie zmiany, zarówno wewnętrzne, dotyczące naszego samopoczucia, jak i zmiany skórne oraz nasilanie się niepokojących objawów. Lekarz będzie się starał ustalić też, czy ktoś w naszej rodzinie miał lub miewał podobne problemy. Poprawnie przeprowadzony wywiad z pacjentem, umożliwi szybsze i mniej zawodne stwierdzenie, na co jesteśmy uczuleni i co nam pomoże zniwelować skutki alergii. Trzeba pamiętać, że alergia to przewlekłe schorzenie, którego nie można całkowicie i raz na zawsze wyleczyć. Skłonność do nadmiernej reakcji uczuleniowej niestety pozostaje na ogół na całe życie. Można natomiast walczyć z objawami, dzięki stosowaniu właściwych leków i unikaniu uczulających nas alergenów. Do tego niezbędna jest wizyta u lekarza i testy diagnostyczne.

Zespół Szpitala Med Polonia