POLECAMY

Czy jako gość na weselu mogę mieć białą sukienkę?

dziewiatka9
napisał/a: dziewiatka9 2014-05-08 14:48
Wpadła mi w oko piękna krótka sukienka w białym, chociaż bardziej kremowym kolorze. Chciałabym ją założyć z okazji ślubu kuzynki, ale już nie raz słyszałam, że nie wypada, bo ten kolor „należy” do panny młodej. Jak uważacie? Na pewno nie chcę jej robić problemu i mogę ubrać strój w innym kolorze, choć ta sukienka jest taaaka piękna!
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-05-08 18:27
Moim zdaniem powinnaś z niej zrezygnować. Lepiej nie psuć nastroju pannie młodej. Jeśli jednak jesteście w bliskiej relacji, może najlepiej się spytać i przed zakupem pokazać pannie młodej, jak dokładnie wygląda?
Sonia104
napisał/a: Sonia104 2014-05-08 21:56
jeżeli nie jest bardzo strojna a raczej z tych skromniejszych mysle ze nie przycmisz panny młodej. możesz przelamac biel dodatkami w jakims kolorze.
nkosznik
napisał/a: nkosznik 2014-05-12 17:46
Założenie białej sukienki na ślub będąc gościem jest niesamowitym faux pas. Po pierwsze to kolor zarezerwowany dla panny młodej. Nawet jeśli sukienka jest skromna, to co z tego - panna młoda też może mieć skromną. Kolorowe dodatki też nie pomogą, bo wiele par młodych wybiera takie na swoje śluby... Oprócz tego, że możesz zrobić przykrość kuzynce, to możesz narazić się też na nieprzyjemności. Byłam już świadkiem tego, jak dziewczyny w białych sukienkach na weselach były po ciuchu wyśmiewane. Raz słyszałam też jak świadkowa zwracała takiej dziewczynie uwagę. Jeśli lubisz jasne kolory, postaw lepiej na pastele.