POLECAMY

Czy depilacja pastą cukrową jest skuteczna?

stazzja
napisał/a: stazzja , 2014-08-25 13:22
Ciągle szukam coraz lepszych metod depilacji. Czy pasta cukrowa jest ok? Jak ją właściwie przygotować – czy to dobra metoda dla leniwej osoby? I czy wszystkie części ciała można ją depilować?
napisał/a: ~mploszaj , 2014-08-25 18:23
Ja też jeszcze nie stosowałam tej metody, ale słyszałam same dobre opinie na temat takiej depilacji i też zamierzam się skusić. Jak już spróbujesz, daj koniecznie znać, jakie masz wrażenia :)
eenax
napisał/a: eenax , 2014-08-26 10:27
Pasta cukrowa jest OK.

Przygotowuje się ja z cukru, wody i soku cytrynowego (najczęściej). Proces trwa długo i wymaga zabawy z proporcjami az sie trafi na takie jakie beda odpowiednie.
Pasta cukrowa gotowa do użycia i ogrzana w dłoni powinna mieć konsystencję plasteliny (ostygnięta jest o wiele twardsza).

Depilacja pasta cukrową jest tak samo skuteczna jak i woskiem.

Depilować pasta można wszystko to co i woskiem czy depilatorem.

Dla leniwych nadaje się średnio. Depilowanie pastą cukrową trochę trwa i wymaga cały czas by się ta pastą bawić. Średnio np. wydepilowanie bikini trwa ok 25-30 minut.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak , 2014-08-27 17:07
Muszę przyznać, że nigdy nie zdecydowałam się na tę metodę, bo zawsze wydawała mi się zbyt czasochłonna. Daj znać, jak efekty :)
abernaciak
napisał/a: abernaciak , 2014-08-27 18:18
Depilacja pastą cukrową to rewelacyjna sprawa! Jest dużo skuteczniejsza niż depilacja woskiem, mniej boli i przede wszystkim usuwa włoski z cebulkami, a nie je urywa. Jedyny mankament jest taki, że samemu ciężko ją zrobić - na to potrzeba sporo siły i należy mieć wprawione ręce. Dlatego polecam wizytę u kosmetyczki żeby ogarnąć, jak w ogóle się to robi :)