POLECAMY

Czy chodzenie do sauny jest pomocne w walce z cellulitem?

napisał/a: kossak , 2011-03-09 14:42
dodam tylko, że chodzę 2x w tyg. na siłownię.
napisał/a: annam88 , 2011-03-09 15:13
Temperatura w saunie napewno Ci pomoze w koncu pocac sie likwidujesz tluszczyk. Pomoze spalic tluszcz, ale napewno nie w takiej ilosci jak sobie wyobrazamy. Ale jako wspomaganie czemu nie jak najbradziej jestem za.
napisał/a: agusiaa91 , 2011-03-09 17:37
Tak ale tylko pomocna jest sauna lodowa i sucha (fińska) przy cellulicie.

Sauna sucha (fińska):

To sauna ekstremalnie gorąca. Temperatury sięgają w niej nawet 100 st. C, jednak dzięki niskiej wilgotności powietrza nie odczuwa się tego tak bardzo.
Zalety: Doskonale oczyszcza skórę z toksyn, poprawia mikrokrążenie i rozprawia się z nadmiernym odkładaniem się wody w organizmie, a tym samym z cellulitem. Zanim oddasz się upiększającej kąpieli w saunie, koniecznie zrób peeling skóry szorstką rękawicą lub szczotką, co dodatkowo pobudzi ją do pracy.

- Lodowa (studnia lodowa)

Wykorzystuje działanie niskim temperatur na poprawę stanu zdrowia i urody. Panuje w niej temperatura ok. -15 st. C. Ściany i podłoga pokryte są lodem. Należy pamiętać, aby przed seansem nie smarować skóry kremem i moczyć jej wodą.

Zalety: Wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia dotlenienie komórek, przez co szybciej spala się nagromadzony tłuszcz. Chłód działa odmładzająco na skórę - ujędrnia ją i wygładza. Zmniejsza cellulit.
justysiaD4
napisał/a: justysiaD4 , 2011-03-11 15:08
sauna tylko wspomaga.to malo skuteczny sposob