POLECAMY

Co zrobić, aby dziecko miało czyste paznokcie latem?

bozusia
napisał/a: bozusia 2012-08-04 19:35
Jakie macie sposoby na utrzymanie paznokci dziecka latem ?
U rąk wiecznie wysmarowane plastelina , czyścimy szczoteczką do paznokci i krótko obcinamy ,ale z nogami to inna historia. Jak czyścimy szczoteczką zaczynają się śmiechy ( łaskotki ), nie możemy obcinać króciutko bo gabi płacze ,że boli , jak nawet wymoczymy porządnie to szczotką niedokładnie doczyszczamy. Mała ciągle biega boso więc problem jest codziennie. Macie jakieś sposoby ?
-
napisał/a: - 2012-08-04 19:42
Ja jeszcze tego problemu nie mam, bo mała jak narazie nie biega ;);) ale słyszę jak kuzynka cały czas narzeka, że jej córeczka ciągle ma brudne pazokcie, więc jak chce jej je porządnie wyczyścić to najpierw wkłąda jej nóżki do wanienki w wodą na pół godzinki ;) i póżniej już łąwto idzie ;D
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2012-08-04 20:30
Ja nhie znam tego problemu:) nie wiem jak to się dzieje ale sama jako dziecko mimo że byłam mega brudnym i szczęśliwym dzieckiem to nigdy nie miałam brudnych paznokci, moje dzieci również. właśnie wróciliśmy z nad zalewu, dzieciaki cały boży dzień brodziły w błocie i żadne nie ma brudnych paznokci, nie wiem jako to się dzieję bo specjalnie nic nie robię
ajoli1
napisał/a: ajoli1 2012-08-04 22:36
U mnie jest tak samo.Wiecznie czarne pazurki!Nie mam sposobu!Szorujemy-do znudzenia,codziennie
napisał/a: nokiac3 2012-08-06 10:02
Skrój kilka ogórkow słodkich, porządnie nasol, dosyp cukru i dolej parę łyżek octu.Niech puści sok i pozwol małej włożyć tam ręce, pogmerać. Niech włoż tam również nogi. Mła bedzie miała frajdę, a paznokcie jej marzenie. Powiedz, że to taka maseczka dla małych księżnizek :)
Co za głupią radę napisałem- ale u mnie sie sptrawdza.
I nie wpadaj w schizy :). Dziecko musi siębrudzić, nawet paznokcie. Ale można temu zradzić - trzymać w sterylnym omeszczeniu i n ie wychodzić na dwor.
Ale nie jest to rozwiązanie.
Pozdrawiam ciepło!! )