POLECAMY

Co stosować na pękające naczynka?

Pakusia
napisał/a: Pakusia 2010-01-05 19:01
Mam popekane naczynka w okolicy nosa, jak temu zapobiec i skad to sie bierze?
ilapop
napisał/a: ilapop 2010-01-05 20:01
sa specjalne kosmetyki na taka cerę.ale wiele innych.mozesz udac się do dermatologa po poradę
-
napisał/a: - 2010-01-05 20:29
Też mam ten problem. Po pierwsze nie opalaj sie zbyt dlugo na słoncu to samo tyczy sie solarium. Powinnas jeść zwykla rutyne. Składnik ten zanjduje sie w lekach zapobiegajacych przeziebieniom jak np Rutinoskorbin , Rutinacea. Co do kremów to nie moge polecic Ci zadnego skutecznego gdyż wszytskie ktore stosowalam nie dawaly zadnych efektów. Jedyne co zostaje to laserowe zamykanie naczynek.
-
napisał/a: - 2010-01-05 20:34
Stosowanie preparatów kosmetycznych w pielęgnacji cery naczyniowej ma szczególnie znaczenie profilaktyczne. Oznacza to, że pewne substancje aktywne obecne w preparatach np. flawonoidy, witaminy, czy białka mają na celu uelastycznienie ścian naczyń włosowatych i zapewnienie ich prawidłowej czynności skurczowej, a przez to przeciwdziałanie powstawaniu trwale rozszerzonych naczyń krwionośnych, czyli tzw. teleangiektazji. Naczynia takie widoczne są na skórze bezustannie, bez względu na wpływ czynników odpowiedzialnych za ich rozszerzenie i mają postać rozległego rumienia lub siateczki czerwonych pajączków. W takiej sytuacji kremy „na naczynka" nie spowodują ich uszczelnienia. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z pielęgnacji takiej cery. Wręcz przeciwnie. Właściwa ochrona skóry i wprowadzenie pewnych zasad postępowania mogą przeciwdziałać pojawianiu się nowych teleangiektazji na skórze.
napisał/a: vanessa2008 2010-01-12 12:41
Ja nie miałam tego problemu, ale moja koleżanka zastosowała zabieg laserowy mimo to po jakimś czasie popękane naczynka znów się u niej pojawiły i zaczęła stosować krem z wyciągiem z kasztana i efekt po regularnym stosowaniu jest moim zdaniem bardzo dobry. Wiadomo, ze popękane naczynka nie zniknęły, ale stały sie mało widoczne.