POLECAMY

Co myślicie o noszeniu naturalnych futer?

napisał/a: suzi , 2011-01-21 10:55
Wczoraj na premierze filmu "Och Karol II" miał miejsce pewien incydent. Mianowicie Joanna Krupa, która przybyła na premierę wyszła z sali nie obejrzawszy filmu, po tym jak zobaczyła, ze Anna Mucha jest ubrana w naturalne futro. Co Wy na to ?
whisper2
napisał/a: whisper2 , 2011-01-21 11:20
nie ma co ukrywać, że naturalne futra poprzez chociażby swoją spora cenę nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ wiele kobiet chce w ten sposób pokazać "że je stać..."
osobiście nie zależnie od wielkości portfela nie kupiłabym sobie niczego takiego, bo zabić aby zjeść, to jedno, ale aby wyglądać... bo ubrań w sklepach nie brakuje...
niestety jest to jak walka z wiatrakami, ponieważ pewien typ kobiet nigdy z prawdziwych futer nie zrezygnuje ( a sztuczne przecież też są śliczne) i nikogo nie krzywdzą...
napisał/a: marilyn81 , 2011-01-21 11:43
Widziałam to zdarzenie dziś w skrócie....Mucha swoim zachowaniem, wypowiedzią mnie przeraziła...jestem za joasią i za zwierzakami!
kathiee
napisał/a: kathiee , 2011-01-21 12:30
Temat juz wielokroptnie był poruszany.Krótko - ja jestem na nie. A inni niech sobie robią co chcą - nikomu nie mogę nakazac, zakazać chodzenia/kupowania futer.
jjoas235
napisał/a: jjoas235 , 2011-01-21 14:45
Szczerze to nie mam szacunku do osób, które kupują futra. Dla mnie to" bezmózgi bez serca''. Kocham zwierzęta.
napisał/a: bloondyna , 2011-01-21 15:03
Cóż, pamiętam, jak kiedyś była kampania przeciwko noszeniu futer i był plakat małego liska i napis "twoja mamusia ma futro, moja je straciła', czy coś podobnego. Jeśli ktoś nosi futra - jest dla mnie człowiekiem złym. A jeśli ktoś nosi futra wiedząc, jak takie futro powstało - jest bestią bez serca. Wydaje mi się, że człowieka powinno się oceniać po tym, jakie ma podejście do zwierząt :)
magdagac1
napisał/a: magdagac1 , 2011-01-21 16:24
http://www.peta.org/issues/Animals-Used-for-Clothing/default.aspx

NIE...NIE...NIE....NIENAWIDZę LUDZI NOSZąCYCH FUTRA!!!!!!!!!!!!
Obejrzyjcie ten film...Kiedyś koleżanka go wstawiła tutaj na Bobasie i Karmieniu,ale Redakcja usunęła...
sandera700
napisał/a: sandera700 , 2011-01-21 20:58
Jestem przeciwniczką produkcji naturalnych futer!! To powinno być zabronione!!
napisał/a: moonchild , 2011-01-21 21:59
Cóż, mam inne zdanie niż większość osób i pewnie narażę się przez to na krytykę. Nie mam nic przeciwko naturalnym futrom. Co więcej, uważam że naturalne są lepsze niż sztuczne. Przedstawię kilka argumentów.
1. Nie trafia do mnie stwierdzenie że futra są złe, a skóra ok, bo to produkt uboczny uboju na mięso. Każdy kto tak mówi jest w ogromnym błędzie. Są zwierzęta hodowane tylko na mięso, tylko na skóry i tylko na futra. Zwierzęta hodowane na mięso mają zupełnie inną dietę niż zwierzęta hodowane na skórę. Ciekawa jestem czy pani Krupa zdaje sobie sprawę z jakiej skóry robione są luksusowe buty, które nosi. Bo chyba nie sądzi, że np. Christian Louboutin skupuje marnej jakości skórę z ubojni, żeby wyprodukować z niej buty za kilka tysięcy złotych.
2. Ludzie wierzą, że PETA to organizacja broniąca zwierząt. A czy ktokolwiek zainteresował się tym, co PETA robi z "uratowanymi" zwierzętami? Polecam stronę http://petakillsanimals.com/ PETA zabija ponad 80% z "uratowanych" zwierząt, bo nie mają co z nimi zrobić.
3. Zdjęcia obdartych ze skóry zwierząt owszem, są straszne. Ale czy myślicie że Wasz kotlet w rzeźni wygląda lepiej?
4. Filmy na których widać obdzierane ze skóry zwierzęta są w większości przypadków reżyserowane. Czy naprawdę myślicie, że skóra ściągnięta z szamoczącego się, przerażonego zwierzęcia jest dobrej jakości? Nie wiecie, że przerażone zwierze gubi sierść i to nie pojedyncze włosy, ale całe kępy? Takie futro nadawałoby się tylko do wyrzucenia. Ale film działa na wyobraźnię, prawda?
5. Przy produkcji sztucznej skóry czy futer wytwarzają się toksyny, których nie ma przy produkcji naturalnych materiałów. Nie wspominając już o tym, że sztuczne materiały rozkładają się dziesiątki lat, znowu zatruwając środowisko. Obrońcy zwierząt nie zastanawiają się chyba nad tym, że ich działania niszczą środowisko życia istot, o które walczą.
6. Uważam, że nie powinno walczyć się o zaprzestanie produkcji futer, a o ludzkie traktowanie zwierząt. Ludzie będą wykorzystywać naturalne skóry i futra, bo człowiek nie stworzył (jeszcze) lepszego materiału. Ale warto zainteresować się tym, jak zwierzęta są traktowane. O ile np. w krajach europejskich sytuacje jakie są przedstawione na słynnych filmikach PETA nie miałyby miejsca, bo istnieje prawo dotyczące produkcji futer, to np. na Dalekim Wschodzie (Chiny, Wietnam, Korea Północna) problem istnieje. Jednak w tych krajach człowiek jest traktowany jak śmieć więc, co przykro przyznać, nikt się nie interesuje losem zwierząt.
Paula0802
napisał/a: Paula0802 , 2011-01-22 12:34
Nigdy w życiu nie założyłabym naturalnego futra!