Błagam o pomoc. !:(

napisał/a: kalambura1 2012-09-20 03:03
Nie wiem czy każdy to zrozumie, ale proszę o pomoc, naprawdę mi na tym zależy. Więc ubieram się zwyczajnie. Raczej kupuję ubrania w miarę dobrych, firmowych sklepach, problemu tutaj nie stanowi pieniądz. Ale wyglądam bardzo przeciętnie. Mam wrażenie, że wyglądam źle we wszystkim, nie potrafię dobrać rozmiaru, wszystko dziwnie się układa. Ogółem czuję, że nie wyglądam dobrze. Z zazdrością patrzę na kobiety, idące ulicą, które wszystko dosłownie mają dopięte na ostatni guzik - eleganckie, profesjonalne, dopasowane, pięknie wyglądające.
Mój chłopak za to , w co by się nie ubrał wygląda bardzo zjawiskowo. Nawet zwykły tshirt i dżinsy, a wyróżnia się w jakiś sposób z tłumu. Proszę odpowiedzieć mi, czego to jest kwestia? Że niektórzy w zwykłym ubraniu wyglądają pięknie, a inni nie potrafią? Proszę mi poradzić jak mogę wyglądać stylowo i elegancko... Nie wiem, czy to ta pewność siebie tak działa na całokształt? a jej brak powoduje, że wyglądamy w rzeczywistości tak jak o sobie myślimy? Nie mam już pojęcia co robić. Marzę, by wyglądać i czuć się pewnie. ...
napisał/a: ~Aniutek 2012-09-20 08:30
Tak, zdecydowanie. Pewność siebie to powoduje. Pewność siebie możesz też podbudować tym, że będziesz się świetnie czuła w swojej skórze i swoim ubraniu. Jak to zrobić? Czasami ma to związek z psychiką, niskoą samooceną i to bardzo trudne, ale pomaga w tym terapia u dobrego specjalisty. Jeśli chodzi o ubrania i stylizacje - warto wybierać bardzo dobre gatunkowo tkaniny i świetne kroje, dopasowane do naszej sylwetki. Warto też stawiać na klasyki i kolory pasujące do naszej urody. Tego nie można się czasem nauczyć, czasem można wyćwiczyć, niektórzy mają wrodzone wyczucie, inni nie. Jeśli kasa nie jest problemem wybierz się do profesjonalnego stylisty (jakiegoś naprawdę zawodowca, a nie człowieka z przypadku) - taki specjalista pomoże zmienić Ci Twoją szafę i nauczy jak dobierać ubrania oraz kolory. Są osoby które regularnie spotykają się ze swoimi stylistami, a Ci kupują dla nich nawet ubrania.