Wrażliwość na słońce

Mało kto nie lubi ciepłych, opalających promieni - co innego powiedziałaby jednak pewnie niejedna skóra…

Mało kto nie lubi ciepłych, opalających promieni - co innego powiedziałaby jednak pewnie niejedna skóra…

Fototyp o bardzo jasnej karnacji z założenia słońca powinien raczej unikać. Prawda jest jednak taka, że mieszkając w krainie trwającej prawie wieczność jesienio-zimy, czekamy lata z wytęsknieniem i zwykle absurdalnie traktujemy sugestie, aby w lipcu pozostawać pół dnia w cieniu. Z medycznego punktu widzenia, wrażliwa na promieniowanie UVA i UVB skóra powinna bezwzględnie być chroniona i oszczędzana, ale jak świat długi i szeroki, ludzie zawsze będą ryzykować zdrowie a nawet życie dla krótkotrwałych przyjemności. Dlatego jeśli już mimo cery królewny Śnieżki, błękitnych oczu, pojawiających się wysypek i plam po słońcu, dalej nie dajemy za wygraną i wakacje spędzamy na plaży w Egipcie, zróbmy dla skóry przynajmniej tyle, aby maksymalnie dobrze ją zabezpieczyć podczas ekspozycji.
Skóra wrażliwa i jasna potrzebuje specjalnej ochrony, a więc kosmetyków specjalnie dla niej przeznaczonych. Wysokie filtry UVB, najlepiej 50, protekcja przed UVA, składniki łagodzące i nawilżające oraz wodoodporność to charakterystyka idealnych preparatów przeciwsłonecznych w takim przypadku.

We dwoje poleca:

Seria Oceanic: AA Wrażliwi na słońce
Nowe receptury oparte na bazie ekstraktu z ryżu i L-argininy, które chronią DNA komórek skóry i zapobiegają jej starzeniu się. Fotostabilne filtry w czterech poziomach ochrony (bardzo wysoki: 50+); substancje chłodzące i łagodzące podrażnienia wywołane nie tylko samym słońcem, ale też solą i piaskiem. W linii produktów znajdziemy m.in.:

  • Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy SPF 30 - 48,80 zł (100 ml)
  • Regenerujący balsam do opalania SPF 30 - 57,90 zł (150 ml)
  • Ochronny krem do opalania SPF 50+ - 57,90 zł (150 ml)
  • Odżywczo-kojący krem po opalaniu - 30,50 zł (150 ml)

Wrażliwość na słońce

Seria Bielenda: BIKINI BIOECO

Główne składniki preparatów to olejki roślinne: kokosowy, orzechowy, Kukui i Makadamii oraz masło karité; fotostabilne filtry UVA i UVB zabezpieczają skórę przed działaniem wolnych rodników i fotostarzeniem oraz poparzeniami słonecznymi. Seria uwzględnia wymagania skóry wrażliwej: olejek pozbawiony jest PEG i parabenów a mleczka nie zawierają także pochodnych ropy naftowej. Kosmetyki przygotowano nawet w specjalnej wersji dla dzieci.

  • Mleczko do opalania SPF 30 – 25 zł (250 ml)
  • Wodoodporne koloryzujące mleczko do opalania dla dzieci SPF 30 – 25 zł (250 ml)
  • Wodoodporny przyspieszacz opalania - 21 zł (250 ml)
  • Balsam po opalaniu S.O.S. D-Panthenol - 16 zł (250 ml)
  • Ochronny balsam przeciwsłoneczny Himalaya Herbals - 14,00 zł (100 ml). Przetestowany przez grupy trekingowe w Himalajach, gdzie możliwość poparzenia się słońcem jest bardzo częsta. Niezwykłą skuteczność balsam zawdzięcza wyciągowi z ziół Cinnabloc, który zapewnia długotrwałą ochronę przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB oraz przeciwdziała nadmiernemu opaleniu. Dodatkowo, aloes nawilża skórę, a jabłko spowalnia obumieranie komórek, zapobiegając starzeniu się skóry. Dokładne nanoszenie balsamu na ramiona, twarz i kark sprawia, że turyści mają zapewnioną ochronę przed górskim słońcem.
Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Po opalaniu polecam Radiosun, który regeneruje skórę. Zawiera Panthenol i naturalne składniki działające przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.