Włosy w morskich i słonecznych kąpielach

Włosy nie lubią silnego słońca, słonej morskiej wody, piasku czy silnego wiatru. Na wakacjach nad morzem bez odpowiedniej pielęgnacji włosów ryzykujemy ich przesuszeniem, zmatowieniem, po prostu znacznym osłabieniem ich kondycji.
/ 31.07.2012 06:39

Włosy nie lubią silnego słońca, słonej morskiej wody, piasku czy silnego wiatru. Na wakacjach nad morzem bez odpowiedniej pielęgnacji włosów ryzykujemy ich przesuszeniem, zmatowieniem, po prostu znacznym osłabieniem ich kondycji.

Włosy w morskich i słonecznych kąpielach

fot. Fotolia

Włosy wystawione na tak drażniące je czynniki jak silne słońce, wiatr, czy piasek zaczną się rozdwajać, tracą swój naturalny blask, a w przypadku ich wcześniejszej koloryzacji mogą nawet zmienić kolor. Promieniowanie ultrafioletowe nie omija także włosów, o czym jednak często zapominamy. Jeśli już nasza skóra ma zapewnioną odpowiednią ochronę za pomocą kremu z filtrem, podobnego kosmetyku potrzebować będą także włosy.
Należy więc zadbać o ich odpowiednią ochronę, a wtedy na pewno „włos nam z głowy nie spadnie”. Jak to zrobić?

 • Wybierając się na plażę nie używaj kosmetyków stylizujących włosy, czyli pianek, żeli czy lakierów.
 • Jeśli macie przesuszone włosy do ich ochrony użyjcie produktu na bazie olejku (na przykład migdałowego).
 • Włosy farbowane wymagają produktu bogatego w składniki chroniące przed promieniowaniem słonecznym, najlepiej w postaci kremu.
 • Długie włosy szybciej zabezpieczycie przed słońcem i wodą używając kosmetyku w sprayu – jego aplikacja będzie szybsza, a co za tym idzie łatwiejsza.
 • Pamiętajcie też, aby na wakacjach nad morzem wybierać ochronne kosmetyki wodoodporne i nie wystawiać mokrych włosów bezpośrednio na słońce, bo wtedy szkodliwe działanie promieni słonecznych jest największe.
 • Włosy chroń pod chusteczką czy słomkowym kapeluszem.
 • Po kąpielach w morzu należy pamiętać o spłukaniu słonej morskiej wody z włosów jeszcze na plaży - pod prysznicem z bieżącą wodą. Włosy myjcie delikatnym szamponem, najlepiej z linii kosmetyków „po słonecznych”. Po umyciu włosów szamponem nałóżcie na nie balsam regenerujący i pozostawcie na nich przez parę minut delikatnie masując skórę głowy.

Oto parę kosmetyków przeznaczonych do ochrony i pielęgnacji włosów latem (a szczególnie na nadmorskich wakacjach):

 1. 1. Linia kosmetyków do włosów SOLAR marki L’Oreal.
 2. 2. Matrix Biolage Olejek ochronny do włosów Sunsorials,
 3. 3. Matrix Biolage Maska ochronna do włosów Sunsorials,
 4. 4. Schwarzkopf , Maseczka nawilżająca do włosów po kąpieli słonecznej BC Bonacure hairtherapy Sun Guardian,
 5. 5. Vichy Dercos, Szampon odżywczo-regenerujący,
 6. 6. Wax, Maseczka do włosów suchych i zniszczonych.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)