Triki jak mieć włosy modelki

Długie, seksowne, zadbane, przypominające lwią grzywę - piękności z wybiegów mają włosy, o jakich marzy każda kobieta. Podpowiadamy jak to osiągnąć!
/ 07.06.2010 08:00

Długie, seksowne, zadbane, przypominające lwią grzywę - piękności z wybiegów mają włosy, o jakich marzy każda kobieta. Podpowiadamy jak to osiągnąć!

Śpij kochanie! Styliści pomagający największym sławom bielizny Victoria’s Secret często podpowiadają swym podopiecznym, aby umyć włosy przed spaniem, na wieczór przed pokazem. Rolowanie się na poduszce pomaga nadać grzywie niepokornej tekstury i dodaje objętości. Uwaga! Najlepiej spać na satynowej poszewce, bo bawełna czasem przesusza włosy.

Rozmiar ma znacznie. Przed samym pokazem włosy nakręca się na największe dostępne lokówki, aby nadać im lekkiego skrętu, jednocześnie aplikując suchy szampon, który wzmaga masę włosa oraz serum przeciw stroszeniu się, które nabłyszcza poszczególne kosmyki.

Każdy marzy o plaży. Typowe boginki bikini zwykle wyglądają jakby całe dnie spędzały faktycznie na brzegu morza. Tymczasem odblaski słońca we włosach da się łatwo imitować szeroko rozproszonymi pasemkami, które jaśnieją stopniowo od nasady włosa po końcówki. Modelka ma we włosach wiele różnych tonów i wygląda to bardzo naturalnie właśnie dzięki tej gradacji. Efekt można uzyskać nie tylko w salonie - robiąc pasemka samodzielnie ścieramy farbę od góry i pozostawiamy na końcówkach na kilka minut dłużej.

Moda jest kapryśna… Modelka nie może! Wszystkie trendy cięcia nie są dla nich - klasyka, czyli długie, lekko podcieniowane włosy to nie tylko praktyczność, ale też ponadczasowy look, który łatwo zamienić w sto różnych stylizacji - warkocze, koczki, fale, loki… Jeśli więc chcesz mieć włosy jak Doetzen Kroes, zapomnij o najgorętszych trendach i wytrwale hoduj!

W szaleństwie jest metoda. Idealne, sprawiające wrażenie naturalnych loki uzyskuje się przez zakręcanie poszczególnych sekcji na małą lokówkę trzymaną poziomo z tyłu i po bokach głowy, ale już z przodu ustawianą pod różnymi kątami. Fryzjerzy rolują włosy do góry, na dół, podkręcając do wewnątrz i na zewnątrz. Ostatnie dwa kosmyki nad czołem lokuje się trzymając wałek całkiem pionowo.

Każdy ma prawo do wakacji. Nawet włosy. Aby odpocząć od suszenia na szczotkę i niszczących lokówek oraz prostownic, jeden lub dwa dni w tygodniu modelki pozostawiają włosy po myciu same sobie, a właściwie w towarzystwie odżywki bez spłukiwania. Wszelkie plątaniny rozczesuje się potem szczotką z naturalnego włosia zaczynając od końcówek i posuwając się stopniowo do góry - w ten sposób nie wyszarpuje i nie łamie się włosów.

Agata Chabierska