POLECAMY

Ciało doskonale nawilżone

Balsam nawilżający nie musi być drogi, ale jego kupno nie może być kwestią przypadku. Skórę ciała powinnaś traktować tak jak skórę twarzy, a kosmetyki dopasować do jej potrzeb.
Ciało doskonale nawilżone
Na pomoc suchej skórze
Skóra sucha to taka, która wytwarza zbyt mało lipidów, chroniących przed utratą wody. Gdy ochronny płaszcz hydro-lipidowy jest zbyt słaby, dochodzi do nadmiernego odparowywania wody, a w efekcie – odwodnienia skóry. Skórze suchej nie wystarczą lekkie emulsje nawilżające. Musisz dostarczyć jej bardziej treściwego pożywienia. Wybieraj gęste masła i kremy do ciała. W składzie powinny mieć olejki lub witaminy A i E. Jeśli po kąpieli często odczuwasz nieprzyjemne swędzenie lub pieczenie, przed wejściem do wanny zabezpieczaj skórę warstwą balsamu lub oliwki.

Skuteczne składniki
Lipidy i tłuszcze
(takie jak np. cholesterol i trójglicerydy) odbudowują i uszczelniają warstwę lipidową chroniącą naskórek.
Pochodne roślinnego kolagenu wchodzą w skład najlepszych balsamów ujędrniających.Te składniki intensywnie nawilżają skórę od zewnątrz i dają efekt wypchnięcia (podobnie jestw przypadku zmarszczek).
Silikony i woski tworzą na skórze niewidoczny film ochronny, który nie utrudnia jej oddychania i chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki nim skóra jest ładnie napięta.

Jak stosować?
Balsam stosuj według potrzeb. Jeśli masz skórę suchą, możesz go wcierać nawet kilka razy dziennie. Trzymaj się jednej zasady – nakładaj balsam w ciągu 5 minut po kąpieli. Skóra może być lekko wilgotna – wtedy balsam się lepiej wchłonie. Bardziej wysuszone miejsca, jak łokcie, kolana czy pięty, traktuj ze szczególną starannością. Jeśli używasz kosmetyków antycellulitowych i ujędrniających, po ich wchłonięciu nałóż dodatkowo balsam nawilżający.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Ja pokochałam olejek do kąpieli Bielendy z eukaliptusem, ale po kąpieli tylko Floslek, tak jak pisałaś homeopatka - emolientowy, jest super.
/4 lata temu
mysza - ja używam floslekowego lipidowego balsamu do ciała, bo mam bardzo alergiczną skórę. i widzę poprawę! emolienty to świetna opcja ;)