Spa od kuchni

Płatki owsiane, jaja kurze, miód, sól morska i serek homogenizowany, to tylko wstęp do bogatej oferty pielęgnacyjnej, jaką ma w swoim zanadrzu... kuchnia.
/ 04.11.2007 13:04
Płatki owsiane, jaja kurze, miód, sól morska i serek homogenizowany, to tylko wstęp do bogatej oferty pielęgnacyjnej, jaką ma w swoim zanadrzu... kuchnia.

Korzystajmy z tych darów, jakie daje nam natura. Kosmetyki z prostych składników spożywczych są dobrym i tanim uzupełnieniem codziennej pielęgnacji preparatami ze sklepowych półek. Oprócz efektów w postaci pięknej, odżywionej skóry i włosów, będziemy miały ucztę dla zmysłów i... podniebienia.

Maseczka ściągająco-oczyszczająca (dla cery tłustej i mieszanej)

Przygotuj: jedno jajko kurze, kilka łyżeczek płatków owsianych „górskich”, szklaną lub porcelanową miseczkę. Do ubitej z białka piany, dosypuj płatki wolno mieszając tak, żeby uzyskać gęstą papkę. Nałóż maskę na oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolice oczu i ust. Pozostaw ją na 15-20 minut. Uczucie napięcia skóry jest jej naturalną reakcją – zarówno płatki, jak i białko kurze mają właściwości ściągające i obkurczają pory skóry. Na usta możesz nałożyć grubą warstwę miodu. Zanim zmyjesz maseczkę, smakołyk z ust... po prostu zliżesz. Kiedy poczujesz, że maska na twarzy utworzyła twardą skorupę, nawilż ją delikatnie wacikami zamoczonymi w letniej, przegotowanej wodzie. Resztki usuń kolistymi ruchami. Osusz twarz chusteczką higieniczną i nałóż ulubiony krem.

Maseczka odżywcza (do każdego rodzaju cery)

Zaopatrz się w 1-2 opakowania naturalnego serka homogenizowanego. Zwróć uwagę, żeby nie zawierał dodatków, środków konserwujacych ani barwników. Jeżeli masz cerę suchą, możesz dodać do maseczki łyżkę oliwy. Na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu nałóż grubą warstwę serka i ułóż się wygodnie na kilkanaście minut. Nawet tak krótki relaks, pozwoli Ci rozluźnić mięśnie twarzy, dzięki czemu cera zyska blask i będzie wyglądać na wypoczętą. Kiedy poczujesz, że maska zaschła, zmyj ją kolistymi ruchami, używając wacików zmoczonych w wodzie przegotowanej lub mineralnej. W osuszoną skórę wklep krem nawilżający lub odżywczy.

Piling solny

Nasyp na gąbkę garść soli. Kolistymi ruchami masuj przez minutę nogi, pośladki i ramiona. Opłucz ciało naprzemiennym prysznicem, kończąc letnią wodą. W całe ciało wklep ulubiony balsam lub... oliwę z oliwek. Jeżeli zdecydujesz się na ten naturalny kosmetyk, nasmaruj nim całe ciało, zanim osuszysz się delikatnie ręcznikiem. Oliwa ma właściwości łagodzące podrażnienia, uelastycznia skórę i zapobiega powstawaniu rozstępów. Zimą jest nieoceniona, gdyż zapobiega wysuszaniu skóry.

Jeżeli po nałożeniu którejś z masek poczujesz, że Twoja skóra piecze, swędzi lub zobaczysz, że jest zaczerwieniona, może to oznaczać, że jesteś uczulona na któryś ze składników. Zmyj maskę natychmiast letnią, przegotowaną wodą i zastosuj krem łągodzący podrażnienia (np. krem do pielęgnacji skóry niemowląt lub delikatny krem natłuszczający).


Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA