Przenikliwy chłód nie jest sprzymierzeńcem kobiecej urody. A jednak przeciwstawiając się mądrze jego atakom, możesz wyglądać ładnie nawet wtedy, gdy zimny wiatr przenika cię na wskroś.
Niedostatek słońca i spadek temperatury odbijają się niekorzystnie zarówno na samopoczuciu, jak i wyglądzie. Cera nabiera ziemistego odcienia, grabieją ręce, pękają usta. Pod wpływem chłodnego i wysuszonego powietrza skóra kurczy się i ściąga, traci witalność, pokrywa nowymi zmarszczkami i "pajączkami".
Konieczne nawilżanie
To właśnie zimą i wczesną wiosną skóra odwadnia się najbardziej. Winę ponosi zarówno chłodne powietrze na dworze, jak również ciepłe, lecz pozbawione wilgoci w ogrzewanych kaloryferami wnętrzach. Najbardziej narażona jest twarz. Zadbajmy więc o uzupełnienie niedoboru wody w komórkach skóry, stosując na noc i rano kremy nawilżające, które nie zawierają wody, lecz specjalne substancje chemiczne bądź roślinne (np. ceramidy).
Szarego koloru cery pozbędziemy się używając delikatnie złuszczających martwe komórki preparatów (mleczka, toniki) z kwasami owocowymi.
Jeśli czerwienieją policzki i nos
Chroń twarz przed szokiem termicznym, czyli gwałtownymi zmianami temperatury. Unikaj też gorących napojów i alkoholi, ponieważ rozszerzają one naczynia krwionośne i osłabiają ich ścianki. Jadaj owoce lub migdały, które są źródłem regulującej kłopoty krążeniowe witaminy E. Wychodząc rano z ciepłego mieszkania, oprócz izolująco-ochronnej warstewki kremu, połóż nawilżający, witaminizowany podkład i oprósz twarz pudrem. Nos nie przybierze karminowej barwy, jeśli od czasu do czasu będziesz masować małżowiny uszne - zapobiega to przekrwieniu twarzy. Jeśli jednak czerwone przebarwienia pojawiły się na niej już wcześniej, możesz ukryć je pod korektorem.
Szminka nie tylko do ozdoby
Jeśli nie otoczymy specjalną troską cienkiej, pozbawionej gruczołów tłuszczowych skóry ust, zaczną się one łuszczyć, a nawet pękać i krwawić. Zapobiegniemy tym kłopotom używając ochronnej pomadki. Wklepanie pod nią fluidu, przedłuży jej trwałość i będzie dodatkowym zabezpieczeniem. Jeśli jednak pojawią się pęknięcia, to wieczorem poklepmy kilkakrotnie usta tamponem nasączonym letnią wodą.
Sposób na gładkie ręce
Nie wystarczy nawilżać je rano i wieczorem specjalnym, najlepiej regenerującym kremem. Trzeba go używać po każdym myciu, bo mydło, nawet delikatne, niszczy warstewkę ochronną naskórka. Nie wolno wychodzić bez rękawiczek, które nie tylko ogrzewają dłonie, lecz chronią je też przed utratą wilgoci. Skóra rąk nie powinna bezpośrednio stykać się z wysuszającą wełną, lecz z miękką, flanelową podszewką.
Jak rozgrzać stopy
Starajmy się nie nosić niczego, co utrudnia krążenie krwi w nogach: zbyt wąskich butów, nadmiernie obcisłych spodni, mało elastycznych rajstop. Wieczorem zafundujmy stopom 10-minutową kąpiel w ziołach lub z dodatkiem soli morskiej. Zaczynamy kąpiel w wodzie letniej, dolewając stopniowo bardzo ciepłej. Po osuszeniu masujmy stopy odżywczym kremem bądź olejkiem kamforowym.
Pielęgnacja w zimie
Przenikliwy chłód nie jest sprzymierzeńcem kobiecej urody. A jednak przeciwstawiając się mądrze jego atakom, możesz wyglądać ładnie nawet wtedy, gdy zimny wiatr przenika cię na wskroś.
źródło: MWmedia