POLECAMY

Naturalne loki bez wałków

Czy można pokręcić włosy nie używając do tego wałków, gofrownicy i żadnych innych sprzętów z własnymi, pracowitymi palcami na czele? Tak, można!
Czy można pokręcić włosy nie używając do tego wałków, gofrownicy i żadnych innych sprzętów z własnymi, pracowitymi palcami na czele? Tak, można!

Jak wiadomo kobiety mają to do siebie, że prawie nigdy nie są zadowolone ze struktury, długości i koloru swoich włosów. Niewiele jest kobiet, które od lat noszą jedną i tę samą fryzurę. Czasy warkocza po pas w wieku lat siedemnastu i trzydziestu siedmiu dawno odeszły do lamusa…

Naturalne loki bez wałków

Gdy jesteśmy posiadaczkami jasnych, długich i gładkich włosów marzą nam się czarne sprężynki do ramion. Gdy obetniemy sobie grzywkę już po tygodniu zaczynamy ją z powrotem zapuszczać. Przykłady można by mnożyć. Taka już jest ta nasza kobieca natura i nic na to nie poradzimy.
Podpowiem wam jak osiągnąć naturalnie kręcone włosy, które z natury są proste jak drut i ciężko spływają nam po plecach. Do ich zakręcenia nie będziemy potrzebować ani wałków, ani tym bardziej trwałej chemicznej i długiego posiedzenia na fryzjerskim fotelu. Do uzyskania fal i pukli będzie nam potrzebne jedynie… kilogram grapefruitów!

Wyciskamy sok z grapefruitów, przecedzamy przez gazę, tym samym oczyszczając sok i przelewamy go do pojemniczka z dozatorem w sprayu. Sokiem spryskujemy włosy na całej ich długości zaczynając od cebulek i kończąc na ich końcówkach. Włosy zawijamy w folię i taki okład trzymamy na nich przez około pół godziny. Po tym czasie należy umyć włosy w szamponie, wysuszyć i… możemy cieszyć się rezultatem! Włosy staną się puszyste, falujące, pełne życia!

Uwaga – powyższy przepis na kręcone i puszyste włosy przeznaczony jest dla posiadaczek włosów prostych i ciężkich. Jeśli twoje włosy z natury są kręcone lub lekko falujące lepiej z niego nie korzystaj, bo ryzykujesz wyglądem „szalonej owieczki”.

Anna Łyczko Borghi
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (19)
/8 lat temu
"Czy można pokręcić włosy nie używając do tego wałków, gofrownicy i żadnych innych sprzętów z własnymi, pracowitymi palcami na czele? Tak, można! " No gofrownicą włosów jeszcze nie kręciłam ;D
/5 lat temu
Wiesz, gofrownica to jest też takie coś do falowania włosów, która daje efekt jak po warkoczykach...
/5 lat temu
to się nazywa karbownica...
/7 lat temu
Taak... Właśnie jestem po "zabiegu" Dziewczyny nie suszcie włosów suszarka, Roszczeszcie je grzebieniem z grubymi zabkami i dajcie im wyschnac metoda naturalna. A jeśli już chcecie użyć suszarki to przy tym ie sie na mały stug siana na glowie. Wiec powtarzam- używacie suszarki to macie na głowie siano, co jest okropne i na prawdę dziwne choć włosy wyglądają na odzywione. -a jeśli pozwolicie słowom wyschnac samodzielnie to będziecie miały na głowie ładne fale... POLECAM
POKAŻ KOMENTARZE (16)