POLECAMY

10 najlepszych antyperspirantów

Jedynie dobre antyperspiranty mogą zapewnić ci świeżość! Dają długotrwały efekt na randce, w upalne dni i w sytuacjach stresowych.
Antyperspiranty to coś znacznie więcej niż dezodoranty, które jedynie neutralizują nieprzyjemny zapach potu. Antyperspiranty potrafią niemal w 100 % ograniczyć pocenie. Najczęściej są bezzapachowe, ewentualnie mogą mieć delikatny, kremowy zapach. Nie zawierają alkoholu dzięki czemu nie podrażniają skóry - w drogeriach znajdziecie też różne edycje specjalnie przeznaczone do skóry wrażliwej.


Co powinien zawierać dobry antyperspirant?

Najważniejszym składnikiem czynnym w antyperspirantach są sole glinu (najczęściej chlorowodorotlenek wymieniany w składzie kosmetyku pod nazwą Aluminium chlorohydrate). Związki te pod wpływem naturalnego odczynu skóry zmieniają się w rodzaj żelu, który uszczelnia ujścia gruczołów potowych. Dobrze jeśli dodatkowo zawierają składniki nawilżające - alantoinę czy pantenol.


Więcej o pielęgnacji ciała:


W naszej galerii znajdziecie przegląd najlepszych antyperspirantów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (33)
/rok temu
Koleżanki polecały mi Ziaję i Medispirant. Ziaja nawet spoko, bo delikatna, chociaż też nie chroni w 100%, a medispirant to jak dla mnie przereklamowany i drogi wynalazek a poziomie działania drogeryjnego dezodorantu… Nie wart swojej wysokiej ceny! Kasa wyrzucona w błoto.
/rok temu
Antyperspirant nr1 to moim zdaniem Etiaxil. Działa naprawdę świetnie w porównaniu z innymi. Za + uważam także malutkie opakowanie, które mimo rozmiaru starcza na bardzo długo :)
/rok temu
Rzeczywiście ten etiaxil jest na rzeczy, dobrze dziala!
POKAŻ KOMENTARZE (30)