Miej wspaniałe włosy

W ramach urodowych postanowień warto w końcu powiedzieć „nie” zaniedbanym, przesuszonym i zniszczonym włosom. Niestety, coraz więcej z nas boryka się efektem szczotki na głowie…
/ 14.02.2013 07:36

W ramach urodowych postanowień warto w końcu powiedzieć „nie” zaniedbanym, przesuszonym i zniszczonym włosom. Niestety, coraz więcej z nas boryka się efektem szczotki na głowie…

Miej wspaniałe włosy

depositphotos.com

Moda na farbowanie i stylizację z użyciem wysokiej temperatury spowodowała, że bardzo wiele kobiet już w wieku dwudziestu kilku lat ma na głowie suche, połamane, cienkie siano. Gdy dodamy do tego kiepskie odżywianie, zanieczyszczenie środowiska, stres, to trudno mieć nadzieję na piękne, aksamitne włosy.

Nie kupuj peruki!
Nie warto jednak załamywać rąk tak długo jak masz jeszcze włosy na głowie. Drastyczna zmiana przyzwyczajeń i wdrożenie rygorystycznego planu odnowy może zawsze twoim włosom widocznie pomóc. Nie myśl jednak, ze starczy kupić kolejny zestaw szamponu i odżywki – bardzo zniszczone włosy potrzebują znacznie więcej…

1. Zacznij od mycia – jesteś prawdopodobnie jedyną osobą, która naprawdę potrzebuje specjalistycznego szamponu i nie może obywać się byle jakim, uniwersalnym kosmetykiem. Szukaj kosmetyków naturalnych, pozbawionych parabenów i silikonu i przeznaczonych do suchych, zniszczonych i połamanych na końcach włosów. Najlepiej wybieraj zestaw szampon plus odżywka i stosuj go… odwrotnie niż myślałaś. Odżywkę nakładać możesz bez spłukiwania codziennie lekko wcierając ją zwłaszcza w końcówki włosów, ale myci postaraj się ograniczyć do 2-3 razy w tygodniu.

2. Dokup jeszcze maskę – to specjalna odżywka, która wymaga cierpliwości. Raz lub dwa razy w tygodniu aplikujesz ją na umyte, wilgotne włosy i trzymasz z zegarkiem w ręku przez pięć minut. Poszukuj produktów bogatych w oleje, kwasy tłuszczowe i ekstrakty roślinne. W bardzo drastycznych przypadkach powinnaś maskę zakładać na całą noc i dopiero rano myć włosy.

3. Uwierz w kuchenne triki – nie są dziś bardzo trend, gdy możesz mieć wspaniale pachnące, łatwe w użyciu kosmetyki, ale okazuje się że bywają jednak niezastąpione…

  • Kompres z żółtek rozkłóconych z łyżką oliwy
  • Olej migdałowy wsmarowany we włosy z kilkom łyżkami miodu
  • Płukanka z piwa
  • Płukanka z wody z octem
  • Mleko wcierane i pozostawiane na włosach

4. Śpij na satynie. Bawełniane poszwy na poduszki niestety sprzyjają mechaceniu włosów i odbierają im blask. Jeśli zmienisz pościel na satynową będziesz budzić się ze znacznie gładszymi, bardziej miękkimi włosami pełnymi blasku.

5. Stylizuj z głową – mając suche, zniszczone włosy powinnaś unikać lakierów, pianek i sprayów utrwalających, które niepotrzebnie obciążają i duszą włosy. Zamiast tego, pomyśl o olejkach do układania loków, jedwabnych serum i lekkich mgiełkach utrzymujących wilgoć we włosach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/24.04.2014 08:16
No tak, wiadomo ze to jest najwazniejsze, jednak nie na kazdego działa to samo.Ja jestem zachwycona efektami Collagenu Noble Health. I polecam Wam dziewczyny.