Mama modelka

Baby boom widać szczególnie w mediach. W ostatnich dwóch latach nagle większość wybiegowych piękności poczuła instynkt macierzyński i nagle okazało się, że po ciąży można być dalej seks-boginią w rozmiarze 36.
/ 10.05.2010 11:03
Baby boom widać szczególnie w mediach. W ostatnich dwóch latach nagle większość wybiegowych piękności poczuła instynkt macierzyński i nagle okazało się, że po ciąży można być dalej seks-boginią w rozmiarze 36.

Historia wszędzie jest podobna - kobieta z gatunku tych 10,5 w skali od 1 do 10, czyli szczupła, kształtna, młoda i piękna jak marzenie zachodzi w ciążę, w czasie której kusi, promienieje i chodzi po wybiegach, po czym w kilka tygodni po porodzie objawia się światu jako ta sama smukła bogini z maleństwem przy jędrnej piersi. Żadnych rozstępów, pociążowych kilogramów, żylaków, biustu przypominającego skarpetki z piaskiem. Żadnych depresji poporodowych, podkrążonych oczu, małżeńskich kryzysów - ot, inny, lepszy świat.

I choć trudno zapomnieć o dwóch faktach tłumaczących ten fenomen - za wielkie pieniądze można kupić prawie wszystko a media kreują rzeczywistość photoshopowaną - to jednak powstaje pytanie, czy ciąża i macierzyństwo faktycznie muszą robić z nas chimeryczne hipopotamy. Bo kobieta łatwo poddaje się burzom hormonalnym i często znajduje w rozszerzaniu rodziny misję, która przysłania jej właśnie kobiecość. Nie dba o siebie, nie myśli o jak najszybszym powrocie do formy, nie próbuje być sexy nawet z brzuszkiem.

Dlatego ku inspiracji dla wszystkich potencjalnych mam - aby masowały uda, ćwiczyły jogę, robiły maseczki i nie jadły za troje, mały przegląd słynnych z wybiegów mamuś.

Karolina Kurkova to jedna z nielicznych modelek, które dały się jednak przyłapać na byciu człowiekiem. 25-letnia Czeszka zaszła w zeszłym roku w ciążę z 36-letnim Archie Drury’em i w listopadzie urodziła chłopca pokazując przy okazji światu jak wygląda pulchniejsza i bez makijażu. Niektóre media pisały wręcz: „Karolina Kurkova jest gruba”, jednak modelka odebrała im głos pojawiając się na pokazach tej wiosny we wspaniałej formie. I ponoć nie na tym koniec macierzyństwa pięknej Czeszki.

Mama modelka

Mama modelka

Mama modelka

Zupełnie wyidealizowanym z kolei przykładem jest bożyszcze tłumów, najlepiej zarabiająca modelka świata, Gisele Bundchen. W kilka tygodni po przyjściu na świat synka brazylijska piękność zaprosiła do siebie do domu reportów „Vogue”, aby opowiedzieć o radości macierzyństwa i dać się sfotografować na plaży i basenie. W czasie ciąży przytyła ponoć 13 kg i cały czas trzymała się zdrowej diety, jogi, kung-fu oraz medytacji (ponoć aż do samego końca). Przez pierwsze tygodnie po połogu nie wychodziła z mieszkania tylko codziennie odrabiała swoją pracę domową na macie - efekty można podziwiać na zdjęciach.

Mama modelka

Mama modelka

Mama modelka

Mama modelka

Koleżanka Gisele po fachu, Alessandra Ambrosio, inny aniołek firmy Victoria’s Secret, w wieku 29 lat cieszy się obłędnym ciałem i… dwuletnim dzieckiem. Córeczka Anja zdążyła już sama być obiektem drogiej sesji fotograficznej, z której dochód wsparł działalność charytatywną, zaś modelka powrót do formy zawdzięcza zdrowej diecie (bez cukru i chleba) oraz treningowi kardio. Ponoć dzisiaj jest jej już trochę ciężej, bo powróciły grzeszki żywieniowe i Alessandra cztery razy w tygodniu wyciska poty na siłowni.

Mama modelka

Mama modelka

Mama modelka

Największym zaskoczeniem jest jednak supermodelka Natalia Vodianova. Wygląda wciąż jak nastolatka, którą dopiero co zwerbowano na wybiegi, a tymczasem 28-letnia „rosyjska księżniczka” ma już trójkę dzieci. Po każdym porodzie niemal natychmiast wracała do pracy, zaś w lutym tego roku jaśniała na okładce „Vogue”.

Mama modelka

Mama modelka

Mama modelka

Czwórką dzieci może się poszczycić rekordzistka wśród modelek, 35-letnia Heidi Klum może nie emanuje już pierwszą młodością jak wspomniane wyżej koleżanki, ale jak na taki dorobek rodzinny, można tylko pozazdrościć ciała. Zresztą zobaczcie sami…

Mama modelka

Mama modelka

Mama modelka

A co na to młode polskie mamy?

Agata Chabierska

Redakcja poleca

REKLAMA