Makijażowe triki wizażystów

Bo malowanie to magia, stwarzanie iluzji optycznych, że jesteśmy gładsze, młodsze, bardziej opalone, mniej zmęczone… Zobacz jak możesz poczarować trochę we własnej łazience.

Bo malowanie to magia, stwarzanie iluzji optycznych, że jesteśmy gładsze, młodsze, bardziej opalone, mniej zmęczone… Zobacz jak możesz poczarować trochę we własnej łazience.

Każda z nas chce wyglądać jak najlepiej, właśnie dlatego sięgamy po kosmetyki do makiajżu. Nie zawsze jednak potrafimy się nimi sprawnie posługiwać. Jeśli chcesz poznać makijażowe ticki, które stosują znany wiazażyści, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

 

Matowa cera

Generalnie, na błyszczenie najczęściej poleca się bibułki, które pochłaniają nadmiar tłuszczu i pokrywają świecące miejsca pudrem. Ale tajemnica wizażystów, jak nie zacząć się nawet błyszczeć, tkwi w… dezodorancie! Aplikując trochę na palec, a następnie rozprowadzając po oczami i w strefie T zapewniamy sobie długotrwałą matowość!

 

Jak optycznie powiększyć oczy?

Kolorowe eyelinery to wcale nie kaprys mody dla kobiet, które lubią szokować. W przeciwieństwie do cieni czy pomadki, cienkie kreski wokół oczu, nawet w szalonych kolorach, mogą mieć dość subtelny, acz zauważalny efekt otwarcia i rozjaśnienia oczu. Wypróbuj koniecznie śliwę, oliwkę, indygo, a nawet czerwień. To szczególnie dobra rada dla tych pań, które mają wrażenie, że czerń zmniejsza i przytłacza im oczy.

 

Nowe spojrzenie

Paradoksalnie, dzięki brwiom. Te niedoceniane łuki potrafią zmienić cały wyraz twarzy, zaś oczom dodać szczególnego powabu, powiększyć je i uwydatnić. Wizażyści polecają uczesać i przypudrować całą brew, zaś w jej centrum nałożyć odrobinę ciemniejszego cienia - odrobinę ciemniejszego niż kolor włosów. W ten sposób stwarzamy wrażenie większego, bardziej otwartego oka.

 

Mokre rzęsy

To szczególnie seksowny look, który dość łatwo wychodzi prosto spod prysznica, ale już na wielkie wyjście jest trudno osiągalny. A tymczasem, posklejane w kępki rzęsy tworzą naprawdę pociągający, zmysłowy efekt, którym warto ożywić wieczorny makijaż. Wizażyści podpowiadają wszak, że jeśli najpierw pokryjemy rzęsy żelem do brwi, a następnie dopiero czarną maskarą to rzęsy będą naprawdę pysznie mokre i zalotne.

 

Jednolita cera

Zaczerwienienia na skórze to częsta bolączka kobiety borykających się zmianami trądzikowymi i reakcjami alergicznymi. I choć najlepszym kosmetycznym środkiem zaradczym jest na to zielony korektor roztarty dokładnie pod podkładem, warto pierw zafundować sobie maseczkę… z aspiryny. Zwykłą, niepowlekaną tabletkę miażdżymy na proszek i rozdrabniamy z odrobiną wody na pastę - po 20 minutach taka maseczka usunie zaczerwienienia, stany zapalne, a nawet wysypki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
"Pierw"? Co do mokrych rzęs, to niestety nie mogę się zgodzić. Mój chłopak bardzo nie lubi, kiedy mam je za mocno posklejane, woli gdy są rozdzielone - ja tak samo.
/7 lat temu
powiem, że nic nowego w tym artykule nie znalazłam...
/7 lat temu
Nie wiedziałam, że aspiryna ma takie właściwości, wypróbuje na pewno