Kosmetyk w płynie - przyszłość?

Od dekad najlepszym przyjacielem kobiecej skóry jest krem – matujący, przeciwzmarszczkowy, nawilżający… każda z nas ma swoje ulubione pudełeczko, bez którego nie ma mowy o dobrym rozpoczęciu dnia. Na rynek wkracza jednak rewolucja…

Od dekad najlepszym przyjacielem kobiecej skóry jest krem – matujący, przeciwzmarszczkowy, nawilżający… każda z nas ma swoje ulubione pudełeczko, bez którego nie ma mowy o dobrym rozpoczęciu dnia. Na rynek wkracza jednak rewolucja…

Kosmetyk w płynie – przyszłość?

depositphotos.com

Nowym typem produktu do pielęgnacji twrazy zachwyciły się już takie firmy jak Shiseido, Clarins czy popularna w Stanach marka SK-II. Lżejszy niż krem, a nawet serum, nowy kosmetyk ma wyglądać jak kranowa woda lecz w rzeczywistości mieć działanie znacznie potężniejsze niż znane nam dotychczas preparaty.

Cicha woda…
Okazuje się bowiem, że w wodnej formule zawrzeć można ogromne bogactwo aktywnych substancji odżywczych i naprawczych, które dzięki płynnej konsystencji kometyku będą mogły, w przeciwieństwie do kremu, głęboko spenetrować warstwy skóry. Co więcej, jak zapewniają kosmetolodzy, nowa formuła zapobiegnie najczęstszym problemom związanym z użyciem kremów - zatykaniem porów, poceniem się, lepieniem, rolowaniem pod make-up’em…
Kolejna obietnica producentów to zmniejszone ryzyko alergii i podrażnień – krem, aby uzyskać i utrzymać swoją konsystencję musi zawierać w sobie dużą dawkę specjalnej chemii, która wodzie nie jest w żaden sposób potrzebna.

Nie wklepuj
Wraz ze zmianą konsystencji kosmetyków zmieni się również sposób ich użycia – zamiast wklepywania i masowania będzie teraz przyciskanie namoczonych wacików kilkakrotnie (nawet do kilkudziesieciu razy!) w różnych punktach twarzy. Może to być nieco bardziej czasochłonne niż dotyczczasowa rutyna nakładania kremu, ale przedstawiciele firm kosmetycznych już eksperymentujących z wodnymi kosmetykami zapewniają, że warto – efekty będą znacznie bardziej widoczne.

Pierwsze koty za płoty

Kosmetyk w płynie – przyszłość?

Płynny kosmetyk to nie jest już wcale futurystyczna wizja – pierwsze preparaty dostaniemy już w ofercie ekskluzywnych marek:

  • SK – II Facial Treatment Essence – światowa legenda; płyn, który idealnie nawilża cerę dzięki zawartości drożdży – po dwóch tygodniach twarz jest wspaniale odmłodzona.
  • Clarins Hydra Quench Instensive Serum Bi-Phase - napój dla bardzo spragnionej cery
  • La Mer, Blanc de la Mer – rozjaśniająca gama wodnych kosmetyków
  • Shiseido Eudermine – preparat zmiękczający skórę
  • Darphin Intral Redness Relief Soothing Serum – serum redukujące zaczerwienienia i podrażnienia twarzy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)