Kolor na włosy: triki, porady, nowości

Farbuję, farbujesz, farbujemy prawie wszystkie. Bo szkoda zgadzać się na naturalną myszowatość, a nowa barwa we włosach zmienia często więcej niż zabójcza kreacja. I dlatego właśnie warto wiedzieć co i jak…

Farbuję, farbujesz, farbujemy prawie wszystkie. Bo szkoda zgadzać się na naturalną myszowatość, a nowa barwa we włosach zmienia często więcej niż zabójcza kreacja. I dlatego właśnie warto wiedzieć co i jak…

Aby kolor nie spływał

To jedna z najczęstszych bolączek, bo do odrostów można się przyzwyczaić. Jednak obserwowanie jak nasza piękna barwa powoli spływa z myciem do wanny, a fryzura staje się płowa i bez życia, boli. Na szczęście, można temu zapobiegać:

  • Wybieraj kolory, które wzbogacają twój naturalny a nie zmieniają go drastycznie - dłużej będziesz z efektów farbowania zadowolona.
  • Rude farby mają najmniejsze cząsteczki pigmentu i najszybciej się wypłukują!
  • Promienie słońca utleniają farbę, więc warto używać kosmetyków z filtrem i zaufać poczciwym kapeluszom.
  • Chlor to drugi po słońcu największy wróg, który najgorzej oddziałuje na włosy blond - pamiętaj, aby zawsze przed basenem zwilżać włosy odżywką.
  • Wybieraj szampony przeznaczone do włosów farbowanych, nigdy zaś oczyszczające, bo te rujnują kolor.
  • Myj głowę 2-3 razy w tygodniu, nie częściej. To naprawdę wystarcza a przedłuża żywotność farby nawet dwukrotnie!

Farbuj biologicznie!

Coraz większą popularnością, i słusznie, cieszą się farby naturalne, pozbawione substancji drażniących i alergizujących oraz takich chemicznych zabójców jak amoniak, parabeny czy nikiel. Dobry przykład? Biokap Nutricolor to pierwsze naturalne trwale koloryzujące farby-maski do włosów na naszym rynku oparte na proteinach roślinnych, kwasach owocowych oraz wyciągu z wierzby. Dostępne w 32 odcieniach nadają blask i miękkość, chronią przed szkodliwym wpływem otoczenia (nawet słońcem), gwarantują długotrwały efekt i są szczerze polecane nawet dla kobiet ciężarnych i karmiących.

To naprawdę rewolucja, jeśli pomyśleć, że dotychczas farbowanie dawało nam owszem piękną barwę, ale niszczyło, szkodziło zdrowiu i jeszcze stwarzało tych sto wyżej wspomnianych pułapek, które po czterech tygodniach kończyły się spłowiałymi, przesuszonymi włosami. Farby naturalne, choć nie oferują tak szalonych i zdecydowanych odcieni, mają jednak tą przewagę, że dają kolor i ochronę dla włosa - dla tych zniszczonych to naprawdę wielka ulga.

Postaw na subtelność

Bo uroda farbowanych włosów nie tkwi w dramatycznych zmianach koloru, ale w pięknie odcieni. Dlatego nie powinnyśmy zapominać o rozwiązaniach typu „ton w ton”, mniej trwałych i mniej wyraźnych, ale na pewno zdrowszych, bezpieczniejszych i nie kończących się przygnębiającymi odrostami.

Z nowości warto zainteresować się nową pianką L’Oreal Sublime Mousse, która kryje nawet siwe włosy i w odróżnieniu od innych pianek pozostaje na włosach dość długo oferując nam wybór 12 kuszących odcieni. Plusem jest również łatwa aplikacja - łatwa jak mycie włosów.

Inny pomysł to spray rozjaśniający włosy, jaki proponuje firma John Frieda. Sheer Blonde® Go Blonder zawiera wyjątkowy kompleks rozjaśniający - owoce cytrusowe i rumianek, który stopniowo rozjaśnia i rozświetla włosy, pozwalając uzyskać naturalnie wyglądający, jaśniejszy kolor blond. Spray pozwala utrzymać w dobrej kondycji zarówno naturalne jak i farbowane włosy blond, wzmacniając ich kolor i kamuflując odrosty. Widocznie rozświetla włosy po 3-5 zastosowaniach.

Pielęgnuj!

Dla farbowanych włosów tego nigdy za wiele i też niewiele lepszego da się zrobić, aby kolor utrzymać w świetnej formie. Szampon i odżywka to jednak zwykle za mało, choć do tego większość z nas z braku czasu się ogranicza. Niestety dogłębne działanie farby wymaga podobnych remediów i dlatego pół godziny w tygodniu na położenie maski na włosy znaleźć po prostu trzeba.

Dobry przykład z nowości to Joico Color Endure Treatment Masque - intensywnie odbudowująca maska do włosów, która zapewnia włosom odpowiedni poziom nawilżenia i zatrzymuje we włosie molekuły koloru. Unikalny kompleks Multi-Spectrum Defense stopuje proces wypłukiwania koloru i zmian tonalnych. Ponadto kosmetyk nie obciąża włosów i chroni włosy przed zanieczyszczeniami środowiska oraz promieniowaniem UV. Zalecany do wszystkich typów włosów farbowanych, zwłaszcza do kolorów o intensywnym nasyceniu czerwieni, miedzi, fioletów.

Fot. joico

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)