Małe tatuaże: 8 najpiękniejszych wzorów dla kobiet

Małe tatuaże fot. Adobe Stock, Drobot Dean
Minimalistyczne małe tatuaże zrobione cienką kreską od lat cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego - delikatne i dyskretne wzory wyglądają bardzo kobieco i są piękną ozdobą ciała. Możesz mieć tylko jeden lub kilka w różnych miejscach. Odkryj 8 niepowtarzalnych pomysłów na mały tatuaż.
Małgorzata Machnicka / 28.02.2023 05:00
Małe tatuaże fot. Adobe Stock, Drobot Dean

Tatuaże już dawno przestały być tylko i wyłącznie czymś, z czym się utożsamiamy i tym, co nas określa i wyróżnia. Teraz to przede wszystkim zdobienie, które może wyglądać jak biżuteria. Od kilku lat hitem wśród dziewczyn są małe, subtelne tatuaże, narysowane cienką kreską. Najpopularniejszymi wzorami są motywy roślinne i zwierzęce, napisy, litery oraz ważne daty. Małe tatuaże najczęściej wykonuje się na nadgarstku, za uchem, pod biustem, na plecach, kostkach i stopach.

Szukasz inspiracji? Przewiń w dół i odkryj najlepsze pomysły na mały tatuaż z Instagrama. 

Spis treści:

  1. Motyw roślinny
  2. Księżyc
  3. Napisy
  4. Motyw fali
  5. Serce
  6. Róża
  7. Znaki zodiaku
  8. Litery i liczby

Małe tatuaże: motywy roślinne

Bardzo kobiece i zmysłowe. Mini tatuaż w kształcie ulubionego kwiatka to świetny pomysł na pierwszy tatuaż.

Małe tatuaże: motyw księżyca

Mały tatuaż z motywem księżyca to świetna propozycja dla wszystkich marzycielek i dziewczyn, które fascynuje niepoznana energia księżyca.

 

Małe tatuaże: napisy

Mini napisy to znakomity pomysł na wyrażenie siebie. Mini tatuażem może być sentencja, którą kierujesz się w życiu lub ważne słowo. Dzięki temu zostanie w tobą na zawsze i w każdej chwili będziesz mogła sobie przypomnieć, co w życiu jest tak naprawdę ważne.

 

 

Małe tatuaże: motyw fali

Opcja dla miłośniczek sportów wodnych oraz dla wszystkich kobiet, które kochają morza i oceany i są zafascynowane ich niezwykłą energią. 

 

Małe tatuaże: motyw serca

Coś dla prawdziwych romantyczek, które marzą o prawdziwej miłości i księciu z bajki. Uroczy mini wzór możesz wytatuować wszędzie.

 

Małe tatuaże: róża

Jeden z najpopularniejszych wzorów małych tatuaży,  który symbolizuje miłość cielesną i czystość. Pięknie wygląda na nadgarstku, przedramieniu lub na żebrach.

 

Małe tatuaże: znaki zodiaku

Dużą popularnością jako małe tatuaże cieszą się również znaki zodiaku. Najczęściej wykonywane są na nadgarstku.

Małe tatuaże: litery i liczby 

Ciekawym pomysłem na mały tatuaż są również litery i liczby. Może to być pierwsza litera imienia ważnej dla ciebie osoby (np. mamy, taty, przyjaciółki, partnera), data twoich urodzin lub cyfra, która przynosi ci szczęście.

 

 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 16.05.2019

Czytaj także: Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wykonasz tatuażGdzie wykonanie tatuażu najbardziej boli?

Redakcja poleca

REKLAMA