Jaki mam ton skóry?

Wizażyści bardzo często posługują się pojęciem ciepłych i zimnych tonów cery. Skąd wiedzieć jaka jest twoja twarz?
/ 30.01.2013 07:35

Wizażyści bardzo często posługują się pojęciem ciepłych i zimnych tonów cery. Skąd wiedzieć jaka jest twoja twarz?

Jaki mam ton skóry?

Fot. anartisticappeal.com

Wbrew pozorom podział nie jest jednoznaczny i nie oznacza, że osoby o ciemnej skórze mają ciepłe tony, zaś, my, Słowianki, chłodne. Rzeczywistość bywa często wręcz odwrotna a nieznajomość tonu własnej twarzy utrudnia dobranie właściwego odcienia podkładu, pudru czy różu. Efekt znamy i widzimy codziennie na ulicach – twarze jak maski, niby odcięte od innego ciała, nieprzyjemny efekt pomarańczowości lub trupiego wyglądu…

Jak zidentyfikować odcień?

1. Zacznij od delikatnego umycia twarzy żelem, wysuszenia jej ręcznikiem (dotykając lekko a nie trąc!) i wklepania twojego dziennego kremu nawilżającego, który na pewno cię nie uczula.

2. Po odczekaniu 15 minut weź duże lustro i ustaw się w świetle dzienne lub sztucznym świetle nie fluorescencyjnym.

3. Weź idealnie białą kartkę papieru i przytrzymaj ją zaraz obok twarzy. Jeśli masz ciepła tonację skóry, to będzie się ona wydawała złota lub żółta w porównaniu z papierem. Jeśli masz chłodną tonację, twoja twarz będzie sprawiać wrażenie różowej lub niebieskiej.

4. Możesz też porównywać twarz w odbiciu światła od dwóch rodzajów folii – srebrnej i złotej. Jeśli lepiej wyglądasz w złotym świetle, to masz tonację ciepłą; jeśli w srebrnym, to chłodną.

Dodatkowa wskazówka:
Osoby o chłodnym odcieniu skóry mają na nadgarstku żyły koloru niebieskiego, osoby o ciepłej tonacji, żyły mają zielone.

Makijaż dla chłodnych odcieni skóry powinien obejmować takie kolory jak róż, śliwa, czerń, chłodny brąz, jasnoniebieski, szary, czarny, biały. Na ustach dobrze wyglądają pomadki w odcieniu czerwieni z niebieskimi tonami, zaś cera najlepiej wyglądać będzie w lekko żółtawym lub neutralnym podkładzie.

Makijaż dla ciepłych tonacji to przede wszystkim odcienie złota, czekolady, miedzi, oliwki, brzoskwini. Pięknym kontrastem są jasne odcienie niebieskiego i zieleni, zwłaszcza turkusu. Usta i policzki malujemy na pomarańczowe wariacje czerwonego unikając różowych odcieni. Podkład powinien mieć kolor kremowy, beżowy, miodowy lub opalony.

Najlepsze kolory dla twojego typu tonacji…

Jaki mam ton skóry?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)