Jaki mam ton skóry?

Wizażyści bardzo często posługują się pojęciem ciepłych i zimnych tonów cery. Skąd wiedzieć jaka jest twoja twarz?
/ 30.01.2013 07:35

Wizażyści bardzo często posługują się pojęciem ciepłych i zimnych tonów cery. Skąd wiedzieć jaka jest twoja twarz?

Jaki mam ton skóry?

Fot. anartisticappeal.com

Wbrew pozorom podział nie jest jednoznaczny i nie oznacza, że osoby o ciemnej skórze mają ciepłe tony, zaś, my, Słowianki, chłodne. Rzeczywistość bywa często wręcz odwrotna a nieznajomość tonu własnej twarzy utrudnia dobranie właściwego odcienia podkładu, pudru czy różu. Efekt znamy i widzimy codziennie na ulicach – twarze jak maski, niby odcięte od innego ciała, nieprzyjemny efekt pomarańczowości lub trupiego wyglądu…

Jak zidentyfikować odcień?

1. Zacznij od delikatnego umycia twarzy żelem, wysuszenia jej ręcznikiem (dotykając lekko a nie trąc!) i wklepania twojego dziennego kremu nawilżającego, który na pewno cię nie uczula.

2. Po odczekaniu 15 minut weź duże lustro i ustaw się w świetle dzienne lub sztucznym świetle nie fluorescencyjnym.

3. Weź idealnie białą kartkę papieru i przytrzymaj ją zaraz obok twarzy. Jeśli masz ciepła tonację skóry, to będzie się ona wydawała złota lub żółta w porównaniu z papierem. Jeśli masz chłodną tonację, twoja twarz będzie sprawiać wrażenie różowej lub niebieskiej.

4. Możesz też porównywać twarz w odbiciu światła od dwóch rodzajów folii – srebrnej i złotej. Jeśli lepiej wyglądasz w złotym świetle, to masz tonację ciepłą; jeśli w srebrnym, to chłodną.

Dodatkowa wskazówka:
Osoby o chłodnym odcieniu skóry mają na nadgarstku żyły koloru niebieskiego, osoby o ciepłej tonacji, żyły mają zielone.

Makijaż dla chłodnych odcieni skóry powinien obejmować takie kolory jak róż, śliwa, czerń, chłodny brąz, jasnoniebieski, szary, czarny, biały. Na ustach dobrze wyglądają pomadki w odcieniu czerwieni z niebieskimi tonami, zaś cera najlepiej wyglądać będzie w lekko żółtawym lub neutralnym podkładzie.

Makijaż dla ciepłych tonacji to przede wszystkim odcienie złota, czekolady, miedzi, oliwki, brzoskwini. Pięknym kontrastem są jasne odcienie niebieskiego i zieleni, zwłaszcza turkusu. Usta i policzki malujemy na pomarańczowe wariacje czerwonego unikając różowych odcieni. Podkład powinien mieć kolor kremowy, beżowy, miodowy lub opalony.

Najlepsze kolory dla twojego typu tonacji…

Jaki mam ton skóry?