POLECAMY

Jak wygrać z cellulitem?

Gdy przeglądasz się w lustrze, zauważasz że Twoje ciało jest „chropowate”, a grudki na skórze przypominają wyglądem skórkę pomarańczy? To prawdopodobnie cellulit. Nie pozostajesz jednak bez broni. Możesz skorzystać z zabiegów, które poprawią „kondycję” Twojego ciała, a grudkom powiesz wreszcie „bye, bye”.
Jak wygrać z cellulitem?

Masuj, masuj!

Cellulit zmniejszą regularne masaże. Możesz wykonywać je w domu (masując skórę przy jednoczesnym wcieraniu kremów antycellulitowych), lub w salonach kosmetycznych. Taki zabieg usprawnia krążenie, przyśpiesza usuwanie substancji toksycznych, wygładza skórę.

Celuj w cellulit ultradźwiękami

Popularne stało się również wykorzystanie do walki ze „skórką pomarańczową” ultradźwięków. Taki zabieg stymuluje krążenie krwi i limfy, usprawnia oczyszczanie ciała z substancji toksycznych, regularnie stosowany wygładza nierówności skóry.

Mezoterapia

W ramach zabiegu mezoterapii ciało ostrzykuje się preparatami zawierającymi składniki aktywne (m.in. kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z karczocha), znane z pozytywnego wpływu na metabolizm tkanki tłuszczowej czy kondycję skóry. Przy zastosowaniu mezoterapii dochodzi do stymulacji wytwarzania kolagenu i elastyny, które wpływają m.in. na napięcie skóry. Nie każdy może poddać się takiemu zabiegowi. Wśród przeciwwskazań wymienia się m.in.: ciążę, cukrzycę, czy wrażliwą skórę (również naczyniową).

Polecamy: Cellulit - jak się go pozbyć?

Zanim zdecydujemy się na wykonanie mezoterapii, warto skonsultować to postanowienie z lekarzem dermatologiem. 

Masaż próżniowy

Jest metodą mało ingerencyjną, umożliwiającą poprawę wyglądu skóry. Masaż ten ułatwia przepływ krwi i limfy. Zmniejsza również obrzęki (działa drenująco). W ramach tej metody wykorzystywane są specjalne wałki, spośród których jeden odpowiedzialny jest za podnoszenie pewnego odcinka skóry, a drugi intensywnie ją masuje. Cały proces ma miejsce w próżni. 

Polecamy: Co pomaga w zwalczaniu cellulitu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
Wszystko fajnie, rady przydatne, ale... Ale czasem mam wrażenie, że z tym cholerstwem nie da się wygrać:( Można stosować się do wszystkiego, a on nie znika. A jeśli nawet zniknie, to lubi powracać. I tak w koło Macieju... Gdyby ktoś poszukiwał jeszcze więcej porad na temat tego problemu, to polecam zajrzeć także pod ten link, naprawdę przydatny artykuł: http://lionfitness.pl/artykuly,24,o-cellulicie-bez-owijania-w-bawelne,751.chtm
/7 lat temu
No tak masaże są jednym z lepszych rozwiązań jeśli chodzi o cellulit. Oczywiście muszą być połączone z ćwiczeniami i odpowiednią dietą jeśli chcemy by problem zniknął na zawsze. według mnie dobrze zdecydować się na jakiś zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Skuteczny wydaje się być ten z kliniki La perla - smooth shapes. łączy najlepsze metody - laser, światło biostymulacyjne, masaż rolkami i próżnię. ktoś może próbował?