Jak myć niepokorne włosy

Nie każde włosy da się po prostu umyć, wyczesać i wysuszyć – naturalny gęsty skręt często wymaga specjalnego traktowania aby uniknąć efektu siana…

Problem w myciu sprawiają zwykle włosy mocno kręcone, bardzo gęste i długie. Nie tylko łatwo ulegają splątaniu, ale też trudno dotrzeć we wszystkie zakamarki aby porządnie je umyć. Tymczasem, za dużo siły prowadzi tylko do wyrywania i łamania włosów, tworząc niepiękny efekt potarganej szczotki.

depositphotos.com

Jeśli więc masz problem ze swoimi niepokornymi włosami po myciu to zapoznaj się z naszymi radami, które pozwolą okiełznać problematyczną czuprynę…
  • Czytaj etykiety! Włosy niszczą dodatkowo niektóre substancje zawarte w szamponach, takie jak na przykład sulfaty. Jeśli masz problematyczne włosy, to unikaj detergentów i upewniaj się zawsze , że wśród pierwszych pięciu składników na etykiecie jest woda (aqua) i gliceryna (glycerin), bo to one zapewniają najlepsze nawilżenie włosa - ważne zwłaszcza przy lokach.
  • Myj partiami. Jeśli masz włosy szczególnie długie i gęste, nie rób błędu wcierając szampon jednocześnie w całą czuprynę. Podziel mokre włosy na cztery sekcje (przód, tył, dwa boki) i myj każdą oddzielnie. Tym sposobem unikniesz plątania i upewnisz się, że szampon dotarł wszędzie u nasady, gdzie włosy najbardziej się przetłuszczają.
  • Zapomnij o ręczniku! Jeśli masz w praktyce dosłowne wycieranie włosów ręcznikiem, to nie dziw się, że włosy są matowe i sianowate. Specjaliści polecają raczej odsączanie nadmiaru włosów w stary bawełniany podkoszulek z głową spuszczoną do dołu – to najlepszy sposób na sprężyste loki.
  • Polub zimno! Spłukiwanie włosów lodowatą wodą ma fenomenalny wpływ na połysk włosów. Dzieje się tak dlatego, że zimna woda zamyka łuski włosów otwarte przez ciepłą wodę i mycie. Loki stają się natychmiast sprężyste, a proste włosy bardziej elastyczne – zupełnie jak po deszczu czy kąpieli w jeziorze.
  • Spryskuj! Niczym rośliny nasze kręcone włosy wymagają regularnego zraszania aby utrzymać wilgoć i skręt. Dlatego dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w spryskiwacz i napełnienie go wodą z dodatkiem olejku jojoba lub odżywki bez spłukiwania. Taką mieszanką spryskujemy regularnie włosy aby odzyskać sprężystość i nawilżenie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)