Jak dbać o włosy tłuste?

Tłusty rodzaj włosów, lub inaczej włosów łatwo się przetłuszczających wymaga specyficznej pielęgnacji i przede wszystkim poznania przyczyny szybkiego przetłuszczania się włosów.

Tłusty rodzaj włosów, lub inaczej włosów łatwo się przetłuszczających wymaga specyficznej pielęgnacji i przede wszystkim poznania przyczyny szybkiego przetłuszczania się włosów.


Jeśli problem jest znaczny winna może być nieprawidłowa gospodarka hormonalna. Jeśli także cera należy do tłustych, z wypryskami czy trądzikiem dobrze wybrać się do dermatologa, który przepisze odpowiednią kurację.

Tłuste włosy to takie, które bardzo szybko po ich umyciu pokrywają się nadmiarem wydzielanego przez skórę sebum, a co za tym idzie stają się matowe, niepuszyste, ich kolor ciemnieje.
Przetłuszczające się włosy trudno ujarzmić i je ułożyć.
Podstawowym błędem w pielęgnacji tłustych włosów jest ich zbyt częste mycie, nawet wtedy gdy tego jeszcze nie potrzebują. Trzeba pamiętać, aby myć je wtedy gdy jest to niezbędne i naprawdę tego wymagają. Do mycia włosów tłustych należy używać szamponów bardzo delikatnych, przeznaczonych do częstego mycia włosów. Zbyt agresywne szampony mogą tylko dodatkowo zestresować włosy i skórę głowy, pobudzając gruczoły łojowe do wzmożonego wydzielania sebum.

Podczas suszenia włosów suszarką trzeba pamiętać o tym, aby nie używać zbyt ciepłego podmuchu powietrza z suszarki, które dodatkowo może wzmóc pracę gruczołów łojowych. Strumień powietrza należy kierować także na włosy z odległości minimum 30 centymetrów.
Inne złe nawyki, które wzmagają problem przetłuszczania się włosów to ich zbyt częste szczotkowanie i dotykanie dłońmi.

Należy również pamiętać, że problem tłustych włosów i cery może mieć związek ze złą – zbyt ciężkostrawną, tłustą i pełną „fast foodów” dietą. W codziennej diecie nie powinno brakować, a wręcz dieta powinna bazować na warzywach i owocach, jajkach, chudym mięsie i rybach, produktach bogatych w sole mineralne takich jak cynk, wapń, potas. Należy też pić sporo wody mineralnej, która oczyszcza organizm z toksyn.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/5 lat temu
ogolić sie na łyso
/6 lat temu
umyć ;)
/8 lat temu
nie wiem
POKAŻ KOMENTARZE (1)