Dobór perfum wedle… grupy krwi

Kilka lat temu okazało się, że wybierając dietę dobrze jest słuchać wewnętrznych głosów krwinek. Teraz powstała nowa koncepcja - każdej grupie krwi pasuje też inny zapach.
/ 23.03.2008 00:46

Kilka lat temu okazało się, że wybierając dietę dobrze jest słuchać wewnętrznych głosów krwinek. Teraz powstała nowa koncepcja - każdej grupie krwi pasuje też inny zapach.

Blood to nowy włoski dom perfumiarski, który cały swój biznes postanowił oprzeć na teorii zróżnicowania ludzi wedle grupy krwi. Nie jest to zupełny absurd, bo szerokie obserwacje i antropologiczne badania dowodzą, że posiadaczom tej samej grupy często właściwe są określone fizyczne i psychiczne cechy.

 

Zapachy Blood to jak na razie cztery butelki unisex oznaczone nieprzypadkowo literkami O, A, B i AB, które pod koniec marca tego roku zostały wprowadzone na sklepowe półki. Jak tłumaczą twórcy, każda kompozycja jest mieszanką nut odpowiadających danej epoce, w której kształtowały się poszczególne grupy krwi. Najstarsi ludzie na świecie to myśliwi z grupą 0, dlatego ta buteleczka kryje w sobie wszystko co silne, mocne, ludzkie i pierwotne. Potem pojawili się zbieracze, z grupą A, którzy oprócz mięsa zainteresowali się też warzywami. Kolejna fala ludzkości to nomadzi poznający na swojej drodze różne smaki i zwyczaje. Wreszcie, AB to już potomkowie tych pierwszych pokoleń - zmieszani, kosmopolitarni w dzisiejszym pojęciu. Na podstawie tych naukowych faktów, kreatorzy stworzyli genetyczne prawie perfumy, które mają odzwierciedlać naszą najstarszą naturę.

Nic dziwnego, że przy takim podejściu wśród nut zapachowych pojawiły się zupełne nowinki perfumiarskie, np. esencja metalu, która powszechnie kojarzy się z zapachem krwi.
Jeśli ciekawi Was, co kryją zapachy przeznaczone dla waszej grupy krwi, to z radością uchylamy rąbka tajemnicy:

Perfum „0” - zapach skórzany, mieszający nuty tymianku, maliny, cibory jadalnej, hibiskusa, skóry, brzozy, drzewa cedrowego oraz metalu. Coś dla ludzi o mocnym temperamencie.

Perfum „A” - aromatyczna mieszanka nuty zielonego ogrodu, liści pomidorów, bazylii, anyżu oraz metalu. Znacznie miększa, bardziej zielona.

Perfum „B” - drzewienno-korzenny zapach łączący nuty czerwonego jabłka, wiśni, pieprzu, granatu i czarnej herbaty, otulone metalicznymi nutami i drzewem dębu indyjskiego.

Perfum „AB” - kompozycja mineralna złożona z aldehydów, aluminium i łupków połączonych z wodą i kamykami a także cedrowym drzewem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/07.05.2012 15:16
Hahaha, ja mam grupę krwi A i uwielbiam zupełnie inne nuty zapachowe http://bralloso.com/kosmos/index.php a te które tu sugerują przyprawiają mnie o mdłości.
/15.05.2011 17:21
Nie ma czegoś takiego jak "perfum". Są PERFUMY !