Gąbki i myjki do kąpieli - które wybrać?

Na sklepowych półkach mamy do wyboru przynajmniej kilka rodzajów gąbek. Często jednak nie wiemy, która byłaby najlepsza i na którą się zdecydować - syntetyczną czy naturalną. Podpowiadamy, jakie rodzaje gąbek są dostępne w sklepach i czym się od siebie różnią.
/ 30.07.2015 13:18

Fot. Fotolia

Gąbki od ponad 2000 lat są niezastąpione w myciu i troskliwej pielęgnacji ludzkiej skóry. Ich delikatna, wełnista struktura jest miękka i przyjemna w dotyku, delikatnie masuje, pomaga usunąć zanieczyszczenia oraz martwy naskórek.

Gąbki syntetyczne – wady i zalety

Większość gąbek dostępnych w sklepach, to gąbki wykonane z tworzyw sztucznych. Są niedrogie (kosztują około 2-3 zł), mają ładne kolory (można dopasować kolor gąbki do koloru łazienki), ale szybko się kruszą i osadza się w nich duża ilość bakterii. Można je jednak często wymieniać.

Polecamy: Kąpiele ziołowe i owocowe - domowe receptury

Gąbki naturalne - wady i zalety

Gąbki naturalne są trochę droższe od gąbek sztucznych, ale są bardziej miękkie, delikatne i wytrzymałe.

Nie osadzają się w nich bakterie tak bardzo jak w gąbkach syntetycznych.

Poza tym nie trzeba ich tak często wymieniać jak gąbki z tworzyw sztucznych. Należy jednak zwracać uwagę na to, czy gąbki nie były bielone, co sprawia, że podczas użytkowania szybko się kruszą.

Lolly Scrub – myjka z rączką wykonana z naturalnych włókien sizal (twarde i bardzo wytrzymałe włókno otrzymywane ze specjalnego gatunku agawy), które są świetną alternatywą dla codziennego peelingu. Co więcej, śmiało możemy używać myjki nawet na sucho, bez obawy przed podrażnieniami czy zaczerwienieniami skóry, Calypso, cena: ok. 10 zł. Duo Relax - naturalna myjka z gąbką sojową spełnia jednocześnie dwa zadania: jedna strona pokryta jest delikatną siateczką i przyjemnie masuje ciało oraz jednocześnie pobudza je i relaksuje. Natomiast druga warstwa, wykonana z włókien soi lekko złuszcza martwe komórki naskórka, Calypso, cena: ok. 12 zł. Fot. Materiały prasowe.

Gąbka do mycia i masażu z włókna chińskiej pokrzywy – masuje i usuwa martwy naskórek, idealna do stosowania 1-2 razy w tygodniu, www.e-phytavie.pl, cena: 20,00 zł. Gąbka do mycia i peelingu z jednej strony bawełniana, z drugiej – bambusowa, www.e-phytavie.pl, cena: 20,00 zł. Gąbka do kąpieli i masażu z juty - myje i pielęgnuje skórę pozostawiając ją gładką, www.e-phytavie.pl, cena: 19,50 zł. Fot. Materiały prasowe.

Polecamy: Jak przygotować ujędrniającą kąpiel?

Redakcja poleca

REKLAMA