Demakijaż - wieczorny rytuał

Kluczem do zdrowej i pięknej cery jest codzienne oczyszczanie, zwłaszcza podczas wieczornego demakijażu, który przygotowuje skórę do odpoczynku i regeneracji. Zaniedbanie tego rytuału jest katastrofą dla skóry. Nie dopuść do niej!

Kluczem do zdrowej i pięknej cery jest codzienne oczyszczanie, zwłaszcza podczas wieczornego demakijażu, który przygotowuje skórę do odpoczynku i regeneracji. Zaniedbanie tego rytuału jest katastrofą dla skóry. Nie dopuść do niej!

Demakijaż - wieczorny rytuał

Ciężki makijaż, kurz, pot, pyłki, łój – to wszystko obciąża naszą cerę w ciągu dnia. Nie ma nic gorszego, jak położenie się do łóżka z takim ekwipunkiem. Jest wyniszczający dla naszej cery, dlatego przed snem należy się go skutecznie pozbyć.

Mycie twarzy
Jeśli lubisz zaczynać demakijaż od mycia twarzy, użyj preparatu bez mydła. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnego wysuszenia. Na rynku jest mnóstwo środków, które nie zawierają mydła i zapewnią Ci stosowne nawilżenie.

Wybierz odpowiedni środek do demakijażu
Preparat do demakijażu powinien być odpowiedni dla rodzaju Twojej cery. Skóra sucha potrzebuje lekko natłuszczającego kosmetyku. Wrażliwa cera powinna być oczyszczana środkiem hypoalergicznym, najlepiej lekko tłustym. Cerę tłustą i mieszaną oczyszczaj specyfikami do cery tłustej. Usuną nadmiar łoju, który nagromadzony sprzyja zanieczyszczeniom.

Technika oczyszczania!
Demakijaż zacznij od oczu. Traktuj je delikatnie, jeśli chcesz długo cieszyć się ich młodym wyglądem. Wacik nasączony preparatem do demakijażu oczu i jego okolic, przyłóż do oka i przytrzymaj chwilę. Następnie delikatnie zsuń wacik. Powtarzaj czynność do całkowitego usunięcia makijażu.
Twarz oczyszczaj zgodnie z zaleceniami produktu, który wybrałaś do demakijażu. Możesz przemywać twarz nasączonym wacikiem lub koniuszkami palców wmasować w nią mleczko, którego nadmiar ściągniesz suchym płatkiem. Pamiętaj, aby nie trzeć twarzy, lecz delikatnie masować. Czoło zmywamy ruchami pionowymi skierowanymi w stronę włosów. Na ustach, brodzie i szyi zataczamy koliste ruchy, natomiast policzki zmywamy od nosa do skroni.

Tonizowanie
Umytą i oczyszczoną twarz przemyj tonikiem odpowiednim dla Twojej cery. Tonik działa łagodząco, przeciwzapalnie, odświeża skórę i przywraca jej właściwe pH.
Skórze suchej zapewnij tonik nawilżający. Cera tłusta, mieszana i z trądzikiem potrzebuje toniku antybakteryjnego i ściągającego pory. Wrażliwą skórę przemyj tonikiem o kojącym działaniu bogatym w rutynę lub wyciąg z miłorzębu japońskiego.

Nawilżanie
Po dokładnym oczyszczeniu i tonizowaniu skóra jest gotowa na przyjęcie kremu. Wklep w twarz odpowiedni dla Ciebie krem na noc. Dzięki prawidłowemu oczyszczeniu aktywne składniki kremu przenikną głęboko w skórę i odżywią ją, dzięki czemu zyska zdrowy i piękny wygląd. Możesz spać spokojnie.

Poranek
Bez względu na to, jak pięknie wyglądasz po przebudzeniu, powinnaś wykonać dokładną poranną toaletę. Powtórz wszystkie kroki: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżenie. Wtedy możesz ze spokojnym sumieniem nałożyć tyle makijażu, ile tylko jesteś w stanie unieść. Zostaw jednak skórze trochę przestrzeni na oddychanie.

fot. depositphotos.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)