POLECAMY

Czy wiesz jakie substancje aktywne są w kremach?

Nazywa się je „eliksirami młodości”, ponieważ dotleniają zmęczoną skórę, poprawiają jej koloryt i spłycają zmarszczki, a co za tym idzie opóźniają proces starzenia.
Czy wiesz jakie substancje aktywne są w kremach?

Chroni przed wolnymi rodnikami

Retinol to wzmacniająca od wewnątrz. Jest to czysta postać witaminy A. Wpływa na odmłodzenie skóry, regenerując ją, zmniejszając zmarszczki powstałe pod wpływem opalania i opóźniając powstawanie nowych. Pobudza również wzrost komórek skóry w jej najgłębszych warstwach i chroni przed wolnymi rodnikami.

Dawka energii dla skóry

Koenzym Q-10 – jest doskonałym przeciwutleniaczem trafiającym do każdej komórki ciała i zapewniającym jej potrzebną ilość energii. Dzięki niemu jest możliwe wytwarzanie elastyny i kolagenu, zapewniających skórze jędrność. Likwiduje również obrzęki i bladość cery.

Polecamy: Dobieramy idealne serum

Ziarna zbóż dla wysuszonej skóry

Poziom żeńskich hormonów spada w organizmie po 45. roku życia, przez co skóra staje się cieńsza, wysuszona i mniej sprężysta.

Hormony roślinne, pozyskiwane m.in. z koniczyny, pestek jabłek lub mandarynek znajdują się w kremach i balsamach. Najwięcej fitohormonów znajduje się w soi, brokułach, siemieniu lnianym, ziarnach zbóż i jagodach.

Na dłuższe życie komórek skóry

Anti-ageing jest popularnym preparat zapobiegającym starzeniu się skóry. Zawiera retinol, witaminę C i E oraz koenzym Q10. Idebenon natomiast to jeden z najsilniejszych antyutleniaczy, który skutecznie przedłuża życie zdrowych komórek i poprawia ich aktywność. Innym silnym przeciwutleniaczem są karotenoidy. Najwięcej znajduje się ich w marchwi i dyni oraz gotowanych pomidorach.

Recepta na przeciwutleniacze i wolne rodniki

Witaminy i minerały zwalczają wolne rodniki. Najlepsze działanie mają witaminy C i E oraz beta-karoten. Najczęściej występują w warzywach, owocach, ziołach, czosnku, brokułach, czarnej i zielonej herbacie. Należy unikać produktów wysoko przetworzonych, zup w proszku, margaryny i żywności w konserwach.

Polecamy: Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o nawilżaniu skóry

Ożywia i uelastycznia

Nasiona wiesiołka zawierają kwas gamma-linolenowy, który wpływa na odżywienie i uelastycznienie skóry. Wspomaga też odnowę komórek i łagodzi podrażnienia.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)