Co można zrobić z błyszczykiem?

Uwielbiany przez wizażystów, łatwy w obsłudze i bezpieczny, jeśli chodzi o przedawkowanie – błyszczyk pojawia się coraz częściej na wszystkich elementach twarzy.
/ 25.07.2012 06:20

Uwielbiany przez wizażystów, łatwy w obsłudze i bezpieczny, jeśli chodzi o przedawkowanie – błyszczyk pojawia się coraz częściej na wszystkich elementach twarzy.

Co do ust, trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości, choć i tu pomysłów wykraczających poza koncepcję „konturówka + wypełnienie ust”, jest coraz więcej. Najnowsze obejmują np. wykorzystanie korektora do cieni pod oczami, aby zniwelować pigmentację ust i dopiero na to nałożenie pudru oraz lśniącego błyszczyka. Z kolei, dla uzyskania efektu „winylu”, po umalowaniu ust kredką lub pomadką, zaznaczamy jeszcze samo centrum warg nabłyszczającym fluidem.


Zamiast różu?
Co można zrobić z błyszczykiem?Mniej standardowe jest już wykorzystanie błyszczyków do makijażu policzków (tu wybieramy zwykle różowy perłowy odcień i rozcieramy go dokładnie wzdłuż kości) oraz podkreślenie modnych w ostatnich sezonach grubych brwi – nabłyszczone dają się ładnie uczesać, a nawet lekko skorygować. Najnowszym hitem jest rozświetlanie błyszczykiem, zwłaszcza zawierającym drobinki złota, skroni na wysokości zewnętrznego kącika oka. To świetny pomysł na imprezowy „look” bez nadużycia mocnych kolorów.

Z innymi kosmetykami
Wreszcie, błyszczyk daje nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o „zmiękczanie” różnych kosmetyków. Cień do powiek, róż czy kredka do oczu dają się znacznie łatwiej modelować i stapiać w całość, jeśli dodamy do nich nieco wazelinowej konsystencji. W tym przypadku, najlepiej używać kosmetyków najbardziej naturalnych, bez kolorów czy dodatków.