Chroń swoje włosy

Pielęgnując i stylizując wciąż nasze włosy zapominamy jak ważną rolę odgrywa ochrona przed czynnikami zewnętrznymi….
/ 10.04.2013 06:12

Pielęgnując i stylizując wciąż nasze włosy zapominamy jak ważną rolę odgrywa ochrona przed czynnikami zewnętrznymi….

Chroń swoje włosy

depositphotos.com

Włosy to wymagająca część naszego ciała, która nie lubi ekstremalnej pogody. Niestety, my zwykle dbamy raczej skórę, bo ta, zaniedbywana, daje nam poczucie wyraźnego dyskomfortu. Włosy co najwyżej źle wyglądają a na to mamy przecież odżywki…. Niestety, reperacja zniszczonych włosów to dopiero reakcja wtórna nie musząca wcale zawsze przynosić oczekiwanych efektów. W pierwszej kolejności bowiem trzeba włosy odpowiednio zabezpieczać…

Słońce palące

Promienie słońca to pod względem fizycznym piorunująca mieszanka promieniowania UVA, które powoduje starzenie niszcząc strukturę komórek i zmniejszając produkcję kolagenu oraz UVB, które powoduje poparzenia skóry mogące przyczyniać się do raka skóry.

CHROŃ SIĘ: Włosy i skóra na głowie potrzebują ochrony przed słońcem tak jak reszta ciała. Im więcej czapek, kapeluszy i chustek na głowie nosisz, tym więc lepiej dla ciebie. Dodatkowo w sezonie letnim kupuj zawsze kosmetyki do włosów z flitrem, które aplikuj zarówno na włosy jak i na skórę głowy – to tutaj bardzo często pojawia się czerniak!

Słona woda to szkoda

Kąpiele w morzu mogą powodować, że twoje włosy tymczasowo wspaniale się kręcą, ale na dłuższą metę sól pozostawiona na włosach wyciąga z nich całą wilgoć. Po lecie spędzonym nad morzem zostajesz więc z przesuszonymi, chropowatymi kosmykami…

CHROŃ SIĘ: Aby się zabezpieczyć przed kąpielą w morzu aplikuj na włosy olejek specjalnie do tego przeznaczony – np.migdałowy, kokosowy, arganowy. Dodatkowo, po każdej słonej kąpieli spłukuj włosy butelką wody mineralnej.

Wiatr to nie twój brat

Stylizacja na wiatr we włosach jest urocza i romantyczna, ale lepiej imitować ją przy użyciu kosmetyków. W normalnych warunkach bowiem wiatr potrafi unosić łuski włosów czyniąc je nieładnie puszącymi się i sianowatymi.

CHROŃ SIĘ: Przed wiatrem najlepsza jest ochrona fizyczna – wyposaż się w apaszki i czapki-basebolówki a pod nimi splataj warkocze i koczki.

Dym papierosowy z głowy

Nawet jeśli sama nie palisz musisz mieć świadomość, że przebywanie w pobliżu palaczy naraża twoje włosy na toksyczne działanie czterech tysięcy związków chemicznych obecnych w dymie. Ich działania jest nie do przeoczenia – niszczą kolagen i włókna elastyny powodując starzenie i wysychanie włosów.

CHROŃ SIĘ: Palaczy unikaj jak ognia! Nie ma żadnej wymówki dla zatruwania czyjegoś zdrowia swoim nałogiem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA