Zapach wspomnień

Piękne zapachy nie tylko upiększają nam życie. Często to właśnie one przypominają nam o ważnych wydarzeniach, chwilach szczęścia...
/ 15.11.2006 11:35
zapach1.jpgZapachy Givenchy od lat towarzyszą kobietom w najważniejszych chwilach ich życia. I chociaż, tak jak one, różnią się od siebie, wszystkie robią wrażenie.

1991 – to rok kobiecości spod znaku perfum Amarige. Według ich twórców to zapachowa interpretacja apetytu na życie. Amarige to uosobienie radości, miłości, wierności wyrażonych w słowach przysięgi. Zaokrąglony kobiecy flakon skrywa kwiatowo-drzewno-ambrową kompozycję z silnymi akcentami kwiatów neroli, gardenii i mimozy.

1996 – czas uwodzenia zmysłowymi nutami perfum Organza. Oparta na sprzecznościach, pełna kontrastów kompozycja jest zapachowym symbolem współczesnej kobiety – matki i kochanki. Flakon to artystyczna wizja smukłej kobiecej sylwetki, zaprojektowany przez rzeźbiarza Serge’a Mansau, a główne składniki to kapryfolium, piwonia, gardenia doprawione silnym akcentem gałki muszkatołowej.

2003 – pora na klasyczną elegancję w stylu Givenchy, czyli zapach Very Irresistible.
Źródłem inspiracji była aktorka Audrey Hepburn, muza projektanta, uosobienie jego „minimalistycznej elegancji”. W tym stylu utrzymany jest prosty flakon i struktura zapachu. Głównym składnikiem kwiatowo-aromatycznej kompozycji jest kilka odmian róż tworzących wraz z anyżem gwiaździstym niepowtarzalny zapach.

2006 – Amarige Mariage ma przypominać chwile szczęścia związane z dniem ślubu. Dedykowany pannie młodej jest jak obietnica wiecznej miłości – świeży, promienny i zmysłowy. Flakon nawiązuje do stylistyki Amarige, tyle że ubrany w typowo weselne elementy – zwieńczenie korka przypomina welon, srebrne kółeczko wokół szyjki buteleczki – ślubną obrączkę. Kwiatowy zapach z rodziny szyprowo-orientalnych uwodzi nutami cytrusów, magnolii, egipskiego jaśminu i cejlońskiego cynamonu.
zapach1.jpg
Zapachy Givenchy (na zdjęciu od lewej):
Amarige Mariage, 50 ml – 289 zł;
Organza, 50 ml – 289 zł;
Very Irresistible, 50 ml – 289 zł;
Amarige, 50 ml – 289 zł.

Marta Sadkowska/ Viva!