Składniki niezbędne w kosmetykach nawilżających

Stosujesz kosmetyki nawilżające do twarzy, rąk albo całego ciała, ale masz wrażenie, że twoja skóra jest nadal sucha? Może brakuje w nich składników, które skutecznie nawilżą? Sprawdź, jakich składników nie powinno zabraknąć w twoich kosmetykach nawilżających!
/ 29.10.2015 13:11

Fot. Fotolia

Kwas mlekowy na nawilżenie skóry

Złuszcza, i nawilża. Najlepiej produkty z nim nakładać na suche miejsca (stopy, łokcie) tuż po prysznicu, a następnie wsmarować zwykły balsam nawilżający. Prosty sposób, a bardzo skuteczny. Kwasu mlekowego warto też szukać w produktach do twarzy, ponieważ wzmacniają barierę ochronną skóry i wspomagają jej nawilżanie.

Ceramidy niezbędne dla suchej skóry

Jeśli chcesz, by twoja skóra nabrała natychmiast blasku albo pragniesz przynieść ulgę suchej i ściągniętej skórze, ceramidy są nie do zastąpienia. Występują naturalnie w skórze - uszczelniają jej komórki, chroniąc przed wysuszeniem. Dlatego produkty z ceramidami dodatkowo wzmacniają barierę skóry i chronią przed utratą wody. Co więcej, szybko się wchłaniają.

Polecamy: Kosmetyki nawilżające do włosów - przegląd

Kwas hialuronowy

Czy wiesz, że cząsteczka kwasu hialuronowego pęcznieje absorbując wodę? To dzięki temu nasze zmarszczki stają się mniejsze. Jeśli używasz kosmetyków z tym składnikiem, nie zapominaj o piciu wody - im więcej jej dostarczysz, tym cząsteczki kwasu hialuronowego będą mogły więcej jej pobrać.

Gliceryna dla nawilżenia skóry

Jest jak odkurzacz, który zasysa wodę z powietrza do skóry - najlepiej stosować kosmetyki z jej zawartością tuż po prysznicu, kiedy w łazience jest nadal parno.

W porównaniu do innych składników gliceryna jest tania (zazwyczaj produkty zawierają jej bardzo dużo) i jedwabista (świetnie rozprowadza się na niej podkład).

Nawilżający mocznik

Świetny zarówno w eksfoliacji, jak i w nawilżaniu. Pomaga w krótkim czasie pozbyć się szorstkich fragmentów skóry, poprzez ich rozpuszczenie, ale też jednocześnie ułatwia przenikanie składników nawilżających.

Polecamy: Kosmetyki głęboko nawilżające

Wazelina ochrona przed utratą wody

Tworzy film na skórze, który chroni ją przed naturalną utratą wody. Świetnie wypełnia także większe pęknięcia dla skóry. Ze względu na to, że ma dość tłustą formułę, najlepiej stosować ją na noc. Warto!

Fot. Materiały prasowe. 1. Clear Fx Krem rozjaśniający do stosowania na dzień i na noc (Obagi Medical, 260 zł/57 g), 2. Xera Calm A.D Olejek oczyszczający uzupełniający Lipidu (Avene, 65 zł/400 ml), 3. Sibir Głęboko odżywczy krem syberyjski do twarzy (TerrActive, 9,99 zł/16 g), 4. Crystal Szklany dzbanek filtrujący (Dafi, ok. 89 zł), 5. Hyaluron 3D Elixir Eliksir z 3 rodzajami kwasu hialuronowego (Clarena, 72 zł/50 ml),
6. Aloesowy krem do rąk z gliceryną (Barwa, ok. 5 zł/100 ml), 7. Intensywnie złuszczająca maska do stóp (EpilFeet, ok. 39 zł).