Naklejki na paznokcie

Powoli wkraczamy w epokę, w której lakier do paznokci okazuje się być przeżytkiem. Bo nietrwały, bo daleki od perfekcji, bo potencjalnie szkodliwy...

Powoli wkraczamy w epokę, w której lakier do paznokci okazuje się być przeżytkiem. Bo nietrwały, bo daleki od perfekcji, bo potencjalnie szkodliwy...

Naklejki na paznokcieNaklejki na paznokcie

Z lakierami paznokci problem był od dawna. Kiedyś emalie wręcz niszczyły płytkę, nie wspominając o ryzyku dla zdrowia obejmującym alergie, bezpłodność a nawet nowotwory. Dziś formuły są udoskonalone i rzekomo pozbawione zabójczego trio substancji chemicznych, ale badania pokazują, że w praktyce bardzo często i tak trudno mówić o bezpieczeństwie malowania paznokci.
Poza tym, mało która z nas ma tyle czasu, cierpliowści i talentu aby regularnie fundować sobie perfekcyjny manicure i pedicure, a potem jeszcze naprawiać odpryśnięcia, o które przy codziennych obowiązkach nietrudno.

Naklejki na paznokcie

Nic dziwnego, że na rynku zaczęły pojawiać się rozwiązania szybsze, trwalsze i praktyczniejsze. Najpierw były to folie na paznokcie, a ostatnio furorę robią naklejki oferowane w deseniach tak oryginalnych i szalonych, że lakiery do paznokci po prostu nie mają szans w tej realizacji.

Świetną propozycję i wybór mają firmy OPI oraz Sephora, gdzie można przebierać wśród zwierzęcych, roślinnych i graficznych motywów, pasujących i kobietom ceniącym prostą elegancję i ekscentrycznym indywidualistkom.

Naklejki na paznokcieNaklejki na paznokcie
 

Jak się aplikuje takie naklejki?
Technika jest prosta i nie powinna sprawiać trudności żadnej z nas. Rezultat jest za to rewelacyjnie precyzyjny – paznokcie przez ponad 10 dni pozostają idealnie ozodbione, błyszczące, bez żadnych szram i rys, nawet mimo wykonywania obowiązków domowych.

Zaczynamy od przygotowania paznokci jak do klasycznego manicure – myjemy, odtłuszczamy płytki, zmiękczamy i odsuwamy skórki. Następnie wybieramy naklejkę i odklejamy lekko tylną folię od zaokrąglonej strony. Tym krańcem przykładamy nalepkę do nasady paznokcia i dokładnie dociskamy starając się łączyć krawędź naklejki z krawędzią płytki.

Teraz najważniejszy etap – powoli i delikatnie odklejamy resztę folii jednocześnie dociskając naklejkę do paznokcia w kierunku od nasady po końcówkę. Naklejki są plastyczne i łatwo dają się wymasować aby pokrycie było idealne. Wystające poza paznokcie końccówki naklejek łatwo dają się oberwać tworząc gładką krawędź.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Stawiam na klasykę - moje paznokcie zawsze są zadbane, korzystam ze sprawdzonych colorgeli od opi, nawet do 3 tygodni utrzymuje mi się na mojej płytce. Nie uczula, a co najważniejsze nie przebarwia płytki.
/6 lat temu
mhymm wole jednak lakiery niż naklejki